Perşembe, Kasım 26, 2020
Ana Sayfa Dijital Google, Yeni Anahtar Kelime Tahmin ve Trend Araçlarını Test Ediyor!

Google, Yeni Anahtar Kelime Tahmin ve Trend Araçlarını Test Ediyor!

Google Ads, Reklamverenlerin kampanyalarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak, yeni anahtar kelime tahmin aracını ve arama eğilimlerine dayalı güncel öneriler veren sayfasını geliştirdiğini doğruladı.

COVID-19 pandemi döneminde arama davranışları büyük ölçüde değişti. Google, Reklam hesaplarında öneriler bölümünü önemli ölçüde geliştireceğine yönelik açıklamada bulundu.

google reklam

Google‘dan gelen açıklama ise şöyle:

Anahtar kelimeler ve Hedefleme önerileri, işletmenizle ilgili yeni trendler bulmanızı kolaylaştırıyor. Google Ads platformunda 16 milyondan fazla anahtar kelime önerisi bulunmakta ve her geçen gün trendlere dayalı olarak yeni anahtar kelime önerileri de ekliyoruz.”

Artnaturals markasının yakın zamanda ‘organic hand sanitizer’ yani ‘organik el dezenfektanı’ anahtar kelimesine yönelik arama eğiliminin arttığını tespit etti. Bu tespiti Google ads öneriler sayesinde yaptı ve anahtar kelime listesine ekledi. Marka tarafından kullanılan bu anahtar kelime site trafiğini %700 oranında artırmış.

Google Performans Planlayıcı

Buna ek olarak Google, Görüntülü Reklam ve Uygulama kampanyaları için kampanya tıklamaları ve dönüşümleri tahmin eden Performans Planlayıcı aracını hazırlamaktadır.

performans planlayici

Pandemi sırasında ortaya çıkan ve gelişen çok sayıda trendi, Performans Planlayıcı’yı kullanarak önemli değişimleri belirleyebilir ve tüketici davranışlarını öğrenebiliriz.

Google şirketi ayrıca reklam tekliflerinizi performansa göre otomatik hale getiren Akıllı Teklif özelliğini daha şeffaf bir hale getiriyor.

Google tarafından yapılan açıklamada:

“Önümüzdeki haftalarda Google ads yönetici hesabında teklif stratejilerinizi oluşturabilir, izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Farklı hesaplarda ki kampanyaları tek bir portföyde birleştirerek yönettiğiniz reklam hesaplarınıza daha hızlı erişim imkanı sağlayabileceksiniz.”

Bu özellik sayesinde reklamlar verenlerin reklam performanslarını daha iyi analiz edebilmeleri daha kolay olacaktır.

Ve son olarak Google, reklam verenlerin kampanyalarına daha kolay ulaşabileceği ve düzenleyebileceği Google Ads uygulamasını da güncelledi.

google ads uygulama

Bu güncellemeler, COVID-19 pandemisinden dolayı pazar değişimlerine uyum sağlayacak ve Google kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Google’ın belirttiği gibi hem bölgesel olarak hem de daha geniş ölçekte bu değişikliklerin önemli bir etkisi olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Dokümanlar, Hesap Tabloları ve Slaytlar’a Karanlık Mod Geliyor!

Google Fotoğraflar ‘ın Tasarımı Değişiyor!

Google’a Konum Verilerini Yasa Dışı İzlediği Sebebiyle ABD’de Dava Açıldı

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Watch, 40 Dolar Fiyat Etiketi ve Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Xiaomi’nin alt markası Redmi bugün düzenlediği lansmanda uygun fiyatlı 5G akıllı telefonlarıyla birlikte yeni akıllı saati Watch’u da resmi olarak tanıttı. 7 güne varan...

Uygun Fiyatlı Redmi Note 9 5G Tanıtıldı

Redmi, uygun fiyatlı ve tüketicilerin ilgisini çeken Redmi Note 9 ’un 5G versiyonlu modelini resmi olarak tanıttı.  Xiaomi’nin çatısı altında faaliyetine devam eden Çin merkezli...

TikTok Uygulamasının ABD Operasyonlarının Satışı İçin Son Gün, 4 Aralık Tarihine Ertelendi 

TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının satışı için son gün, 27 Kasım’dan 4 Aralık tarihine ertelendi. Söz konusu erteleme kararının, şirket tarafından ‘Yabancı Yatırımlar Komitesi (CFIUS)’ne yapılan...

Honor Watch GS Pro Rotadan Dönüş İmkanı Sunuyor

Honor Watch GS Pro, bünyesinde barındırdığı çift uydu konumlandırma sistemi ile kullanıcılarına rotadan dönüş imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra akıllı telefona ihtiyaç duymadan da...

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

‘Jon Prosser’ın iddialarına göre Apple, ‘iPhone 13’ serisi modellerinden birinde şarj girişini kaldırmayı planlıyor. ABD’li teknoloji devinin, söz konusu modelden itibaren kademeli olarak şarj ve kulaklık girişini...