Pazar, Eylül 20, 2020
Ana Sayfa Dijital Google, Yeni Anahtar Kelime Tahmin ve Trend Araçlarını Test Ediyor!

Google, Yeni Anahtar Kelime Tahmin ve Trend Araçlarını Test Ediyor!

Google Ads, Reklamverenlerin kampanyalarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak, yeni anahtar kelime tahmin aracını ve arama eğilimlerine dayalı güncel öneriler veren sayfasını geliştirdiğini doğruladı.

COVID-19 pandemi döneminde arama davranışları büyük ölçüde değişti. Google, Reklam hesaplarında öneriler bölümünü önemli ölçüde geliştireceğine yönelik açıklamada bulundu.

google reklam

Google‘dan gelen açıklama ise şöyle:

Anahtar kelimeler ve Hedefleme önerileri, işletmenizle ilgili yeni trendler bulmanızı kolaylaştırıyor. Google Ads platformunda 16 milyondan fazla anahtar kelime önerisi bulunmakta ve her geçen gün trendlere dayalı olarak yeni anahtar kelime önerileri de ekliyoruz.”

Artnaturals markasının yakın zamanda ‘organic hand sanitizer’ yani ‘organik el dezenfektanı’ anahtar kelimesine yönelik arama eğiliminin arttığını tespit etti. Bu tespiti Google ads öneriler sayesinde yaptı ve anahtar kelime listesine ekledi. Marka tarafından kullanılan bu anahtar kelime site trafiğini %700 oranında artırmış.

Google Performans Planlayıcı

Buna ek olarak Google, Görüntülü Reklam ve Uygulama kampanyaları için kampanya tıklamaları ve dönüşümleri tahmin eden Performans Planlayıcı aracını hazırlamaktadır.

performans planlayici

Pandemi sırasında ortaya çıkan ve gelişen çok sayıda trendi, Performans Planlayıcı’yı kullanarak önemli değişimleri belirleyebilir ve tüketici davranışlarını öğrenebiliriz.

Google şirketi ayrıca reklam tekliflerinizi performansa göre otomatik hale getiren Akıllı Teklif özelliğini daha şeffaf bir hale getiriyor.

Google tarafından yapılan açıklamada:

“Önümüzdeki haftalarda Google ads yönetici hesabında teklif stratejilerinizi oluşturabilir, izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Farklı hesaplarda ki kampanyaları tek bir portföyde birleştirerek yönettiğiniz reklam hesaplarınıza daha hızlı erişim imkanı sağlayabileceksiniz.”

Bu özellik sayesinde reklamlar verenlerin reklam performanslarını daha iyi analiz edebilmeleri daha kolay olacaktır.

Ve son olarak Google, reklam verenlerin kampanyalarına daha kolay ulaşabileceği ve düzenleyebileceği Google Ads uygulamasını da güncelledi.

google ads uygulama

Bu güncellemeler, COVID-19 pandemisinden dolayı pazar değişimlerine uyum sağlayacak ve Google kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Google’ın belirttiği gibi hem bölgesel olarak hem de daha geniş ölçekte bu değişikliklerin önemli bir etkisi olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Dokümanlar, Hesap Tabloları ve Slaytlar’a Karanlık Mod Geliyor!

Google Fotoğraflar ‘ın Tasarımı Değişiyor!

Google’a Konum Verilerini Yasa Dışı İzlediği Sebebiyle ABD’de Dava Açıldı

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ABD Yönetimi, TikTok ve Oracle Arasındaki Anlaşmaya Onay Verdi 

Donald Trump, ABD yönetiminin TikTok ve Oracle arasındaki anlaşmaya onay verdiğini açıkladı. Çin hükumetinin, ikili arasındaki anlaşmayı onaylayıp onaylamayacağı ise henüz bilinmiyor.   ABD Başkanı Donald Trump’ın; kullanıcı verilerini Çin hükumetine ilettikleri gerekçesiyle TikTok ve WeChat hakkında iki adet kararname...

James Dyson, Tarım ve Teknoloji Arasındaki İlişkinin Geleceği ile İlgili Konuştu 

Dyson’ın kurucusu James Dyson, tarım ve teknoloji alanları arasındaki ilişkinin geleceği ile ilgili The Times’a konuştu. Açıklamalarında çocukluğunun tarım alanlarına yakın bir bölgede geçtiğinin altını çizen Dyson, 2013 yılından bu...

Telefonların Eskimediği ilk Apple Event, CoD Trabzon, Amazon Prime Türkiye – DigiToll #33 Yayında!

Tekno Safari editörlerinin haftanın öne çıkan haberlerini ve dijital dünyada en çok konuşulan konuları derlediği DigiToll’ün 33. bölümü, “Tekno Safari” YouTube kanalında yayınlandı. Her Pazar izleyicisiyle buluşan teknoloji haber...

Project Cars 3 Oyununun 1.4 Güncellemesi Yayınlandı

Slightly Mad Studios tarafından geliştirilen Project Cars 3 yakın bir zaman içerisinde çıkışını gerçekleştirmişti. Project Cars 3 oyununa 1.4 güncellemesi geldi ve yama notları...

İstanbul Valiliği Açıkladı: Kamu Kurumlarına HES Kodu ile Girilecek

İstanbul Valiliği ’nin bugün yapmış olduğu açıklamaya göre, kamu kurumlarına girişte 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren HES kodunun zorunlu olacağı bilgisi paylaşıldı. İstanbul Valiliği...