google ads kampanya
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google Ads, Reklamverenlerin kampanyalarını en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olacak, yeni anahtar kelime tahmin aracını ve arama eğilimlerine dayalı güncel öneriler veren sayfasını geliştirdiğini doğruladı.

COVID-19 pandemi döneminde arama davranışları büyük ölçüde değişti. Google, Reklam hesaplarında öneriler bölümünü önemli ölçüde geliştireceğine yönelik açıklamada bulundu.

google reklam

Google‘dan gelen açıklama ise şöyle:

Anahtar kelimeler ve Hedefleme önerileri, işletmenizle ilgili yeni trendler bulmanızı kolaylaştırıyor. Google Ads platformunda 16 milyondan fazla anahtar kelime önerisi bulunmakta ve her geçen gün trendlere dayalı olarak yeni anahtar kelime önerileri de ekliyoruz.”

Artnaturals markasının yakın zamanda ‘organic hand sanitizer’ yani ‘organik el dezenfektanı’ anahtar kelimesine yönelik arama eğiliminin arttığını tespit etti. Bu tespiti Google ads öneriler sayesinde yaptı ve anahtar kelime listesine ekledi. Marka tarafından kullanılan bu anahtar kelime site trafiğini %700 oranında artırmış.

Google Performans Planlayıcı

Buna ek olarak Google, Görüntülü Reklam ve Uygulama kampanyaları için kampanya tıklamaları ve dönüşümleri tahmin eden Performans Planlayıcı aracını hazırlamaktadır.

performans planlayici

Pandemi sırasında ortaya çıkan ve gelişen çok sayıda trendi, Performans Planlayıcı’yı kullanarak önemli değişimleri belirleyebilir ve tüketici davranışlarını öğrenebiliriz.

Google şirketi ayrıca reklam tekliflerinizi performansa göre otomatik hale getiren Akıllı Teklif özelliğini daha şeffaf bir hale getiriyor.

Google tarafından yapılan açıklamada:

“Önümüzdeki haftalarda Google ads yönetici hesabında teklif stratejilerinizi oluşturabilir, izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Farklı hesaplarda ki kampanyaları tek bir portföyde birleştirerek yönettiğiniz reklam hesaplarınıza daha hızlı erişim imkanı sağlayabileceksiniz.”

Bu özellik sayesinde reklamlar verenlerin reklam performanslarını daha iyi analiz edebilmeleri daha kolay olacaktır.

Ve son olarak Google, reklam verenlerin kampanyalarına daha kolay ulaşabileceği ve düzenleyebileceği Google Ads uygulamasını da güncelledi.

google ads uygulama

Bu güncellemeler, COVID-19 pandemisinden dolayı pazar değişimlerine uyum sağlayacak ve Google kampanyalarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır. Google’ın belirttiği gibi hem bölgesel olarak hem de daha geniş ölçekte bu değişikliklerin önemli bir etkisi olacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir:

Google Dokümanlar, Hesap Tabloları ve Slaytlar’a Karanlık Mod Geliyor!

Google Fotoğraflar ‘ın Tasarımı Değişiyor!

Google’a Konum Verilerini Yasa Dışı İzlediği Sebebiyle ABD’de Dava Açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz