Google’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı iddia edilen ancak hakkında pek açıklama yapılmayan katlanabilir telefon Google Pixel Fold ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı!

Gelişen teknoloji bizleri her geçen gün yeni bir ürünle tanıştırıyor. Akıllı telefonlar ve hem taşıma kolaylığı hem de işleviyle iş dünyasını her daim yanımızda taşımayı kolaylaştıran tabletlerden sonra, şimdi de her iki cihazın özelliğini barındırmayı hedefleyen katlanabilir telefonlar gündemde.

Samsung’un Z Flip ve Z Fold telefonlarının büyük ilgi görmesinden sonra, şimdi de Google, kullanıcılarını bu teknolojiyle tanıştırmaya hazırlanıyor. İddialara göre Google, uzun zamandır katlanabilir telefon modeli Google Pixel Fold üzerinde çalışıyor. Şimdilerde telefonla ilgili sızan bilgiler kullanıcıların bir hayli dikkatini çekiyor.

Google, Katlanabilir Telefonu Pixel Fold Üzerinde Çalışmalarını Sürdürüyor!

Google, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni ürünleri Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’u duyurmuştu. O etkinlikte kullanıcıların beklentisi, Google Pixel Fold ile ilgili bilgiler duyabilmekti.

İnternette dolaşan bilgiler zaman zaman gerçeği yansıtmasa da daha önce de pek çok tahmini doğru çıkan kaynaklardan gelen bilgilere göre Google Pixel Fold’un bazı özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel Fold’un Özellikleri Sızdırıldı!

Google’ın yaklaşık 5 yıldır, katlanabilir telefon modeli Pixel Fold üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Son dönemde konuyla ilgili iddiaların ve sızıntıların artması da çıkış tarihinin yaklaşmış olabileceğini gösteriyor. Katlanabilir telefonların popülerliği arttıkça pek çok firmanın bu alana girmesi bekleniyor.

Google Pixel Fold’un 2208×1840 çözünürlükte bir ekranla karşımıza çıkması bekleniyor. En fazla 1200 nit parlaklığa ulaşabilen ekranın yenilenme hızının ise 120Hz’e kadar çıkabileceği belirtiliyor. Telefonun katlanmamış halde boyutlarının 123 mm x 148 mm olacağı söylenirken, ekran üretme görevini Samsung’un üstleneceği tahmin ediliyor.

Google Pixel Fold’un sızdırılan bilgileri ekran özellikleriyle sınırlı kalmıyor. 3 kamera sensörüyle piyasaya sürülmesi beklenen telefonda, Sony IMX787 kamera sensörü 64 MP çözünürlük sunarken, Sony IMX386 (12.2 MP) ultra geniş açı kamerası ve S5K3J1 10 MP telefoto lensi en kaliteli fotoğraflar için zemin hazırlıyor.

Google’ın katlanabilir telefonu Pixel Fold’un 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyopr. Fiyatının ise 1400 dolar olacağı tahmin ediliyor. Detayları ilerleyen zamanlarda daha net öğrenebileceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz