GSM Operatörleri Deprem Ücretsiz Dakika

GSM operatörleri, merkez üssü İzmir Seferihisar olan 6.6 şiddetindeki deprem sonrası kullanıcılara ücretsiz dakika, SMS ve internet hediyesi vermeye başladı. Yapılan açıklamalarda; söz konusu hediyelerin, kullanıcıların acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verildiği ifade edildi.  

Kısa bir süre önce meydana gelen ve merkez üssü İzmir Seferihisar olduğu belirtilen 6.6 şiddetindeki deprem sonrası, yine birçok GSM operatörü şebeke çökmesi nedeniyle gündeme geldi. Özellikle sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı, deprem sonrasında yakınlarıyla iletişim kuramadıklarını ve hatların çöktüğünü ifade etti. Yaşanan gelişmelerin ardından; GSM operatörleri, deprem bölgesindeki müşterilere ücretsiz dakika, SMS ve internet hediyesi vermeye başladı. Yapılan açıklamalarda; söz konusu ücretsiz hizmetlerin, kullanıcıların acil iletişim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verildiği belirtildi.  

Turkcell, konuya ilişkin açıklamasında “İzmir’de yaşanan deprem nedeniyle tüm halkımıza geçmiş olsun diliyoruz. Deprem bölgesindeki müşterilerimize acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet paketi tanımlanmaktadır” ifadelerine yer verdi.  

Benzer bir açıklama, Türk Telekom’un resmi Twitter hesabından da geldi. Söz konusu açıklamada, “İzmir’in Seferihisar ilçesinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Bölgede bulunan müşterilerimize acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet yüklenecektir. Geçmiş olsun” ifadelerine yer verildi. 

Vodafone da acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet hizmeti verdiğini açıkladı

Acil İletişim İhtiyaçları Ücretsiz

Vodafone ise konuya ilişkin açıklamasında İzmir Seferihisar’da bulunan müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz konuşma ve internet tanımlanmaktadır. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İzmir Depremi Sonrası AFAD, Telefon Görüşmelerine İlişkin Yeni Bir Uyarı Metni Paylaştı 

Deprem sonrası iletişim sorununu çözmek için Ulusal Mobil Uyarı Sistemi kurulacak

Doğal Afetlerde Sosyal Medyada Hızla Yayılan Yanlış Bilgiden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz