Hepsiburada-Yapı Kredi işbirliğiyle kadın girişimcilerin e-ticarette güç kazanmalarına destek hedefleniyor

Hepsiburada kadın girişimcilere destek için Yapı Kredi ile işbirliğine gittiğini açıkladı. Bu yeni iş birliğiyle girişimci kadınlar, Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile sunduğu pek çok avantajın yanı sıra, finansal ihtiyaçlarını karşılama fırsatından da yararlanabilecek.

İş birliği kapsamında Yapı Kredi, işini Hepsiburada aracılığı ile e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınlara 36 ay vade ve 3 ay erteleme imkanıyla 250 bin TL’ye kadar finansal destek sağlayacak. Hepsiburada’dan alacakları ödemeleri Yapı Kredi hesaplarına taşıyan girişimci kadınlar, kendilerine tanınacak bu finansman olanaklarının yanı sıra, internet ve mobil bankacılık kanallarında 1 yıl boyunca geçerli masrafsız 50 EFT ve 150 havale işlemi, ücretsiz 25 yapraklı çek karnesi, World Business Kart yeni taleplerinde ilk 2 yıl kart üyelik ücreti muafiyeti ve kartın ilk ayında yapılacak alışverişlerde faizsiz 4 taksit imkânına da kavuşacak. Yine Hepsiburada’nın iş ortağı kadın girişimciler, tüm bunlara ek olarak personel maaşlarını Yapı Kredi’ye taşımaları halinde de yıllık 660 TL’ye varan nakit promosyon ödemesi avantajlarından yararlanabilecekler.

Hepsiburada ve Yapı Kredi’nin açıklamaları

Kadın girişimcilere destek çalışmalarına hız kesmeden devam eden Hepsiburada, Yapı Kredi ile başlattığı bu yeni iş birliğiyle, zorlu pandemi döneminin girişimci kadınlar üzerindeki finansal etkilerinin en aza indirilmesine fayda sağlamayı hedefliyor. İş birliği hakkında konuşan Hepsiburada CFO’su Korhan Öz, 2017 yılından bu yana Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programımız ile girişimci kadınlara eğitim, pazarlama ve operasyonel süreç konularında birçok destek sağlıyoruz. Pandemi döneminde daha fazla girişimci kadına ulaşmak için hayata geçirdiğimiz birçok yeni iş birliği ve yatırımla, ekonomide kaldıraç görevi üstlenmeyi sürdürdük” dedi.

Yapı Kredi olarak toplumsal cinsiyet eşitliğini sadece savunmakla kalmayıp, bunun için her alanda öncü çalışmalara da imza attıklarını belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul ise Hepsiburada ile güç birlikleri hakkında şu değerlendirmede bulundu: ‘‘Kadınların iş hayatında daha fazla var olması, ekonomik ve sosyal olarak daha fazla güçlenmesi geleceğimiz için çok önemli. Son olarak Hepsiburada ile yaptığımız iş birliği sayesinde iş hayatında kadınları güçlendiren çalışmalarımıza yeni bir boyut kazandırdık.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz