Armut.com’un verilerine göre, yurtdışına taşınanlar en çok Almanya’ya gidiyor. Ayrıntılar haberimizde

Online hizmet  platformu Armut.com’un paylaştığı verilere göre, yurtdışına taşınanlar en çok Almanya’yı tercih ediyor. Şirket kendi verilerine dayanarak yaptığı çalışmada yurt dışına taşınmayı planlayanların taleplerini inceledi. Son 6 ayda; uluslararası nakliyat talepleri yüzde 10, yurtdışı eğitim danışmanlığı talepleri yüzde 93, vize danışmanlığı talepleri yüzde 278 arttı. Almanya, en çok taşınma talebinde bulunulan ülke oldu.

Armut’un verilerine göre, uluslararası nakliyat taleplerinde en çok tercih edilen ülkenin yüzde 33 ile Almanya’ya olduğu görüldü. Almanya’dan sonra en çok göç edilen ülkeler ise sırasıyla Hollanda, İngiltere, Fransa ve ABD olarak öne çıkıyor.  Öte yandan, TÜİK’in istatistiklerine göre yılda 100 bine yakın insan farklı nedenlerle Türkiye’den başka bir ülkeye taşınıyor.

Vize için en çok danışmanlık ABD için istendi

Vize danışmanlığı hizmetindeki taleplerin yüzde 89’u turistik olmayan vizeler için gelirken, en çok danışmanlık istenilen ülkeler Amerika Birleşik Devletleri oldu. ABD’yi Almanya ve Fransa takip ediyor.

Eğitim için en çok danışmanlık Almanya için talep edildi

Armut.com’un yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerindeki talepler incelendiğinde son 6 ayda en çok danışmanlık istenen ülke Almanya oldu. Alman Akademik Değişim Servisi’nin (DAAD) açıkladığı bilgilere göre, Türkiye’den Almanya’ya üniversite eğitimi için giden öğrencilerin sayısındaki artış pandemi döneminde de devam etmişti.

Eğitimine başka bir ülkede devam etmek isteyenlerin ikinci tercihi ise Amerika Birleşik Devletleri oldu. Gelen taleplerin çoğunluğunun lisans ve yüksek lisans seviyelerinde olması dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz