Pop-Up Kameralı Akıllı Televizyon

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, 19 Mayıs’ta yapılacak bir tanıtım etkinliğinde ‘Pop-Up (Motorize)’ kameralı ‘Smart Screen SE’ akıllı televizyon modelini tanıtmaya hazırlanıyor. 55 inç ve 65 inç ekran boyutu seçeneklerine sahip olacağı ifade edilen cihazın, Huawei tarafından geliştirilen ‘HarmonyOS’ işletim sistemiyle birlikte gelmesi bekleniyor.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, ‘Weibo’ üzerinden yaptığı bir paylaşımda 19 Mayıs’ta gerçekleştirilecek bir tanıtım etkinliğinde ‘Smart Screen SE’ isimli akıllı televizyon modelini görücüye çıkaracağını duyurdu. Akıllı televizyon, ‘Pop-Up (Motorize)’ kameralı tasarımıyla dikkatleri üzerine topladı. Cihazın, kısa bir süre önce tanıtılan ‘Vision S TV’lere benzer bir konsept ile kullanıcı beğenisine sunulacağı belirtildi. 600 dolar ve 700 dolar aralığında değişen bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin edilen modelin, Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS işletim sistemiyle geleceği dile getirildi.  

Aktarılan detaylara göre; Huawei Smart Screen SE, 55 inç ve 65 inç ekran boyutu seçenekleriyle piyasaya sürülecek. 4K çözünürlük desteği bulunacak olan cihaz, yansıma önleme ve mavi ışık emisyonu önleme özelliklerine sahip olacak. Çoklu dokunma işlevini de desteklemesi beklenen model, ‘Pop-Up (Motorize)’ kamerası ile kullanıcıların görüntülü görüşmeler yapabilmesine de imkan tanıyacak.  

Huawei Smart Screen SE, kutusundan HarmonyOS işletim sistemiyle çıkacak

Huawei Smart Screen SE

Diğer yandan; Huawei Smart Screen SE, markanın ‘HarmonyOS’ işletim sistemini kullanacağı ürünlerden bir diğeri olacak. Çin merkezli teknoloji şirketinin tedarik zinciri, Donald Trump liderliğindeki ABD hükumeti tarafından alınan kara liste kararı sonrası önemli oranda hasar görmüştü. ABD hükumeti ve şirket arasındaki kriz, Google’ın da Huawei imzalı akıllı telefonlardan Android desteğini çekmesine neden olmuştu. Bu yüzden şirket, halihazırda geliştirmekte olduğu ‘HarmonyOS’ işletim sistemine ilişkin çalışmalarını hızlandırmak ve yoğunlaştırmak zorunda kalmıştı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei Türkiye, 360 Derece Sanal Gayrimenkul Turu Platformu Geliştiriyor

Huawei Band 6 Akıllı Bileklik Detaylı İnceleme

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS, Mate 40 Pro’da Görüntülendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz