Huawei MediaPad M5 Lite

Huawei orta sınıf özelliklere sahip olan yeni tableti Huawei MediaPad M5 Lite ’ı duyurdu. Yeni tablet 6 Mart tarihinde Hindistan’da satışa çıkacak.  

Amerika’nın suçlamaları karşısında zor zamanlar geçiren Huawei yeni tabletini duyurdu. Huawei’ye karşı yapılan suçlamalar sonucunda Huawei’in birçok teknoloji firması ile anlaşmaları bozulmuştu. Hatta cihazlarının kalbini oluşturan Google servislerini bile kullanamaz hale gelmişti. Bu gibi durumlara rağmen mobil cihaz satışlarında yükselişe devam eden Huawei yeni tableti Huawei MediaPad M5 Lite’ı resmi olarak tanıttı. Orta sınıf özellikleri ve kalın çerçeveleri sebebiyle son teknolojiden uzak olduğunu söyleyebileceğimiz MediaPad M5 Lite’ın en büyük eksikliği tabii ki Google hizmetlerinden faydalanamıyor olması.  

Huawei MediaPad M5 Lite teknik özellikler 

Huawei MediaPad M5 Lite teknik özellikler

Yeni tanıtılan MediaPad M5 Lite’ın en dikkat çeken özelliklerinden biri Harman Kardon hoparlörlere sahip olması. MediaPad M5 Lite’ın üzerinde 4 tane Harman Kardon üretimi hoparlörler bulunuyor. Bu hoparlörlere ek olarak Histen 5.0 ses teknolojisini kullanan MediaPad M5 Lite ses konusunda iddialı.  

Ses konusunda iddialı olan MediaPad M5 Lite’ın 10.1 inçlik FHD çözünürlüğünde bir ekranı var. Gelişmiş ses özellikleri ve geniş ekranı ile seyir zevkini yükseltebilecek bir cihaz olduğu kesin. Aynı zamanda ekranı 2.5D cam teknolojisine sahip.  

Geniş ekranı ve gelişmiş ses özellikleri ile birlikte tabii ki medya içeriklerinin tüketimi konusunda fazlasıyla kullanılabilecek olan MediaPad M5 Lite’ın 7.500 mAh’lik bataryası bulunuyor. Bu büyük bataryasının yanında 18W’lık hızlı şarj özelliğine sahip ve tablet 475 gram. 

Huawei’nin tableti işlemci noktasında Kirin 659 işlemcisini kullanıyor. Belleği ise 4 GB büyüklüğünde. Huawei MediaPad M5 Lite’nın depolama alanı ise 64 GB. Orta sınıf denilebilecek bu özellikler ile fazla enerji harcamayacak olan modelin 7.500 mAh’lik bataryasının şarj ömrü fazlasıyla yeterli olacaktır. Aynı zamanda MediaPad M5 Lite, 4G bağlantı özelliğine ve parmak izi okuyucusuna sahip. 

Huawei MediaPad M5 Lite kamera noktasında ise arka tarafında 8 MP’lik bir kamera bulunduruyor. Aynı şekilde tabletin ön tarafında da 8 MP bir kamerası var. İddialı kamera özelliklerine sahip olmayan modelin üzerinde LED flaş desteği bulunmuyor.  

Huawei MediaPad M5 Lite ne zaman çıkacak?

Huawei’nin yeni cihazı 6 Mart tarihinde Hindistan’da 22 bin 990 Hindistan rupisine satışa çıkacak.  

APPLE HİSSEDARLAR TOPLANTISI 2020

Huawei Mate Xs tanıtıldı!