subaru-solterra-teknosafari

Subaru, bugün ilk tam elektrikli Solterra modelini resmi olarak tanıttı. Dünya çapında pazara sunulan ilk batarya beslemeli elektrikli Subaru otomobil, gelecekteki BEV modellerin temel taşı olacak.

Subaru tarafından uzun yıllardır geliştirilen “keyif ve iç huzur” değerinin yanında bir BEV otomobilin sunabileceği yeni özelliklere sahip Solterra, çevre dostu bir donanımla, mevcut Subaru SUV modelleri gibi huzur içinde kullanılabilecek gerçek bir SUV olarak üretildi.

Subaru Solterra dış ve iç özellikleri

  • Özel olarak tasarlanmış altıgen ızgara, bir elektrikli aracın (BEV) sağladığı enerji verimliliğini ifade ediyor. Altıgen ızgaradan başlayan ve yatay eksene sahip gövde ile dinamik çamurluklar, aracın bir SUV olarak gücünü ortaya çıkarıyor.
  • Subaru için bir ilk olarak alçak konumlandırılmış gösterge paneli ve üstten monte edilmiş sayaçlar, direksiyon simidinin üzerinden görülebilen geniş iç mekanı oluşturuyor.

Subaru Solterra sürüş performans ve AWD sistemi

  • Solterra modeli, ön ve arka tekerlekleri ayrı motorlar ile yönetiyor. Subaru tarafından uzun yıllardır geliştirilen, dört tekerleği hassas bir şekilde kontrol eden AWD teknolojisi, yol tutuşu anlamında üst düzey performans sergiliyor.
  • Araç, diğer Subaru SUV modelleri gibi, engebeli veya bozuk yollarda güvenlik hissini artıran X-Moda AWD kontrol sistemine sahip. Özellik sayesinde otomobil, engebeli yollarda bile degede durabiliyor.

Solterra güvenlik özellikleri

subaru-solterra-guvenlik-teknsoafari

  • Subaru tarafından geçtiğimiz dakikalarda tanıtılan otomobil, gövdenin her parçasının iskelet şeklinde tasarlandığı bir modele sahip. Malzeme gücünü optimize ederek, aynı anda hem ağırlık azalırken hem de üstün çarpışma güvenliği sağlıyor.
  • Bir çarpışma durumunda, yükü birden fazla gövde iskeletine aktaran yapı, çarpışma enerjisini verimli bir şekilde emiyor. Yalnızca araçtakiler değil, aynı zamanda BEV’deki yüksek voltajlı ekipman da korunuyor.

Subaru Solterra, Eylül 2019’da işbirliği ve sermaye ittifakına giren Toyota ve Subaru tarafından ortaklaşa geliştirildi. İki şirket, kendi uzmanlıklarını kullanarak aracın her açıdan üst düzey olması için çalıştı.

Solterra satışı, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve Çin pazarlarında 2022 yılının ortalarında başlayacak. Aracın fiyatlandırması konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’nin Birçok Büyük Şirketleri, Casper Kurumsal Çözümleri Tercih Ediyor

Instagram Ücretli Abonelik Fiyatları Belli Oldu

Avrupa Ülkeleri Evsel Atık Konusunda Birinci Sırada

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz