Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiHomend, ‘Alex’ Robot Süpürge Modellerini Tanıttı! 

Homend, ‘Alex’ Robot Süpürge Modellerini Tanıttı! 

Küçük ev aletleri markası Homend, ‘Alex’ robot süpürge modelleri ile robot süpürge pazarına giriş yaptığını duyurdu. Tanıtılan modellerin; köşeli tasarımı ile gelişmiş teknolojik özelliklerinin yanı sıra yetkili servis, satış sonrası destek hizmetleri ve Türkçe konuşuyor olmasıyla da bir ilke imza atarak fark yaratacağı belirtildi.  

Karaca ile yaptığı iş birliği çerçevesinde hayatı kolaylaştıran ürünler sunan küçük ev aletleri markası Homend, ‘Alex’ robot süpürge modelleri ile robot süpürge pazarına giriş yaptığını duyurdu. Tanıtılan modellerin; köşeli tasarımı ile gelişmiş teknolojik özelliklerinin yanı sıra yetkili servis, satış sonrası destek hizmetleri ve Türkçe konuşuyor olmasıyla da bir ilke imza atarak fark yaratacağı belirtildi.  

Karaca Grup Marka Direktörü Dilek Terliksiz, konuya ilişkin açıklamasında Homend ve Karaca iş birliğinin sektöre yenilikçi bir bakış kazandırmasından mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları aktardı: “Türkiye’de ilkleri gerçekleştirerek sektörün lider markası olmaya devam eden Karaca, küçük ev aletleri markası Homend ile bir süre önce gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde dünyada 10’dan fazla ülkede, Türkiye’de de 1.000’den fazla satış noktasıyla Homend ürünlerinin tüketicilerle buluşmasını sağlamaya devam ediyor. Karaca Grup olarak vizyonumuz, Türkiye’den yönetilen, ürünlerini Türk tasarımcıların ve mühendislerin ortaya çıkardığı, inovasyonları dünyanın diğer markaları tarafından da kullanılan ve alanında dünyaca bilinen bir marka olmak. Bu iş birliği sayesinde de tüketicilerimize sunacağımız yeniliklerle de pazara öncülük etmeyi sürdürmek istiyoruz. Gerek üstün teknolojik özellikleri ve performansı gerekse yetkili servis ve satış sonrası destek hizmetleri ile rakiplerinden ayrışan bir ürün olarak geliştirdiğimiz Homend Alex Robot Süpürge’nin de bu anlamda güzel bir örnek oluşturduğunu düşünüyoruz.” 

Konuşmasında robot süpürge pazarında satış sonrası hizmet anlamında bir fırsat alanı da gördüklerini söyleyen Terliksiz, pazarın 1 yıl içinde özellikle pandemi dönemi ile birlikte 5 kat büyüdüğünü aktardı. “Biz Alex’le robot süpürgeyi yenilikleri takip eden küçük bir kitlenin yanı sıra tüm Türkiye’ye duyurmak istedik, bu anlamda bir misyon sahiplendik,” diyen Terliksiz, açıklamasında ayrıca “Robot süpürgeler teknolojik cihazlar olarak hayatımıza yeni girdikleri için kullanmasını bilmediğinizde istediğiniz performansı göstermez. Bu bağlamda da bilen bilmeyen kitleye hem doğru kullanıma yönelik hem de hane testlerinde gördüğümüz, tüketicilerin kullanımda zorlandıkları noktalara yönelik bilgilendirmeler; kurulum videoları, dokümanlar hazırladık. “Robot dostu ortam” oluşturulmasına yönelik çalışmalar yaptık. Bunun yanı sıra satış sonrasında canlı destek, özel Alex hattı, Alex uzmanlarıyla görüntülü görüşme gibi, tüketicilerin bu yolcuklarında yanlarında olduğumuzu vurgulayacak hazırlıklar yaptık” ifadelerini kullandı. 

Alex robot süpürge, temizlik sırasında kendi kendini şarj edebiliyor

Alex Robot Süpürge

Diğer yandan Terliksiz; Homend’in, temizliğin iş değil keyif olması gerektiği düşüncesiyle geliştirdiği ilk robot süpürge olan Alex’inAlex Pro 1290 ve Alex 1280 olarak iki ayrı modeli bulunduğunu aktararak şu bilgileri verdi: Mapping algoritması sayesinde temizleyeceği alanın haritasını çıkararak temizlik için en ideal rotayı oluşturan Alex, rampa çıkma kabiliyeti, zemin algılama teknolojisi ve kir sensörü sayesinde farklı zeminlere göre gücünü en verimli şekilde kullanıyor. Alex’in tasarımı da alışılmış yuvarlak robot süpürgelerden farklı. Köşeli tasarımı sayesinde, özellikle köşelerde kalan kör noktalarda bile tam temizlik sağlıyor. Üstelik yuvarlak robotlara göre yüzde 40 daha uzun fırçalarıyla zemin üzerinde daha geniş bir alanı temizleyerek zamanı da verimli kullanıyor.” 

Aktarılan detaylara göre; temizlik esnasında şarjı azalınca kendi kendini şarj edebilme özelliğine de sahip olan Alex’ robot süpürge, böylece 90 dakika boyunca gücünden ve performansından hiçbir şey kaybetmeden çalışabiliyor. Cihaz; 2.5 KPA emiş gücü, XL toz hanesi ve paspas yapabiliyor olmasıyla da kullanıcıların hayatında önemli bir konfor sağlamayı hedefliyor. Akıllı algoritması ve kamerası ile görevini en verimli şekilde yerine getirebilmek için kendi yol haritasını belirleyebilen ve ortam bilgisini anlık olarak yenileyen ürünlerin; özellikle emekleyen çocuğa sahip aileler, alerjik bünyeye sahip olanlar ve evcil hayvan dostlarının ilk tercihi olacağı ifade ediliyor.  

Oldukça hızlı olduğu belirtilen ‘Alex’, 20 m2’lik bir alanı 10–15 dakika içerisinde temizlerken aplikasyonu sayesinde ev dışından kontrol edilebilme özelliğine de sahip olma niteliği taşıyor. Karaca Grup Marka Direktörü Dilek Terliksiz; Alex ismi ile kişiselleştirdikleri cihazın, Türkçe konuşabilmesi nedeniyle tüketiciler tarafından da daha çok tercih edileceğini düşündüklerini belirtiyor. Homend Alex’in temizlikte kadın ve erkek tüm tüketicilerin sağ kolu olacağını ve teknolojik bir oyuncak olarak da erkekler için temizliği keyifli bir aktiviteye dönüştüreceğini düşünüyoruz” diyen Terliksiz; Homend’in mutlu, keyifli, yaratıcı yönü kuvvetli ve anlamlı yeniliklerle hayata hizmet eden elektrikli ev aletleri geliştirmeye devam edeceğini söylüyor.  

Alex Robot Süpürge Modellerinin Teknik Özellikleri 

Alex Robot Süpürge Özellikleri 

Homend Alex robot süpürge modellerinin teknik özellikleri ise şu şekilde:

Alex 1280 Teknik Özellikleri                                    Alex Pro 1290 Teknik Özellikleri

-Akıllı Navigasyon Sistemi                                     –Özel Mapping Algoritması 

-Zemini Algılayan Teknoloji                                    –Zemini Algılayan Teknoloji 

-2 KPA Emiş Gücü                                                 –2.5 KPA Emiş Gücü 

-Döner Fırça, % 40 Daha Uzun                               -Döner Fırça, Yüzde 40 Daha Uzun 

-Köşelerde Tam Temizlik                                         –Köşelerde Tam Temizlik 

-Otomatik Şarj Özelliği                                           –Otomatik Şarj Özelliği 

-XL Toz Haznesi                                                      –XL Toz Haznesi 

-Paspas Yapan Süpürge                                           –Paspas Yapan Süpürge 

-Yükseklik algılama sensörü                                     -Yükseklik algılama sensörü    

-Akıllı algoritma                                                      –Akıllı kamera 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Yapay Zeka Destekli Yeni Robot Süpürgesi ‘JetBot 90 AI+’ı Tanıttı! 

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini İnceleme | Su Şişesi Boyutunda Şarjlı El Süpürgesi! 

Mi Vacuum Mop Pro İnceleme | Kurulum, Temizleme, Haritalama Nasıl Yapılır?

‘Karcher VC 5 Premium’ Kablosuz Süpürge, Minimum Enerji ile Maksimum Temizlik Vadediyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR