Netflix bu yılın sonuna kadar kütüphanesine 40 anime yapımı ekleyecek. Popüler yayın devi Tokyo’da düzenlenen AnimeJapan 2021’de fuarında platforma 40 anime yapımı ve filmi ekleyeceğini duyurdu. 

Çevrim içi dijital içerik akış hizmeti sunan Netflix, platforma daha fazla anime yapımı eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle son dönemlerde bünyesine eklediği anime yapımlarla dikkat çeken şirket belli ki Asya pazarında daha fazla dikkat çekmek istiyor. 

Bloomberg tarafından aktarılan habere göre, ABD merkezli dijital içerik hizmeti sunan Netflix, platformdaki anime yapımların sayısını çok ciddi bir şekilde artırmak için çalışıyor. Şirketin Tokyo’da düzenlenen AnimeJapan 2021 Fuarı’nda yaptığı açıklamaya göre Netflix kütüphanesine 2021 yılının sonuna dek 40 anime yapım ekleyecek. Açıklanan bu sayı 2020’de Netflix’in bünyesine eklediği anime yapımların iki katı. 

Netflix, Record of Ragnarok ve Resident Evil: Sonsuz Karanlık ile anime serisini güçlendiriyor

AnimeJapan 2021 Fuarı’nda düzenlenen etkinlikte şirket, eklenecek içerikler hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Bu bağlamda Netflix, bünyesine ekleyeceği yapımların arasında Record of Ragnarok’un anime uyarlamasının da bulunacağını açıkladı. İnsanlığın kaderini belirleyecek 13 tanrıyı konu eden bu Japon mangasının yanı sıra, 2021’de platforma The Way of the Househusband‘ı da ekleyecek. Way of the Househusband’da izleyiciler eski bir yakuzanın hayatını görecek. 

Record of Ragnarok ve Way of the Househusband’ın yanı sıra Netflix’e eklenecek bir diğer önemli anime ise, Resident Evil: Sonsuz Karanlık olacak. Resident Evil’ın yeniden yapım versiyonu olacak bu anime pek çok animesever tarafından merakla bekleniyor. 

Netflix’in bir diğer animesi ise Yakuse olacak. İzleyiciler bu yapımda ise, alternatif bir feodal yapıda olan Japonya’daki siyah samurayı görecekler. Eden isimli animede ise, durağanlıktan uyanmış bir insan çocuğunu gizlice yetiştiren iki robotun etrafında geçen bir gösteri seyircilere sunulacak. Bu anime filmin yönetmen koltuğunda ise Fullmetal Alchemist: Brotherhood’un yönetmeni Irie Yasuhiro oturacak. 

Netflix’in son dönemlerde bünyesine daha fazla anime yapım ekleyerek kütüphanesini genişletmeye başlaması şirketin Asya ve ABD’deki abone sayısını artırmaya çalıştığının bir örneği. Halihazırda ABD merkezli anime ve film distribütörü yayın şirketi Funimation’ı satın almak istediği bilinen Netflix, bünyesine şirketi ekleyebilirse dünya çapındaki anime hayranlarını daha fazla çekebilir. Bakalım şirketin orijinal anime serisi platformda ne gibi farklar yaratacak, birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Netflix Türkiye Nisan Ayında Platforma Eklenecek Yeni Dizi ve Filmleri Açıkladı

Efsane Oyun DOTA Netflix’te Anime Oluyor

Netflix açıkladı: The Witcher’ın anime yapımı geliyor

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz