Okuma Süresi
2 dakika

Letgo’nun ikinci el araç alım satımındaki iş modeli otoplus ikinci el araç sektörü açısından önemli bir yatırıma imza attı. Otoplus ve Pilot Garage ortaklığının ikinci el araç sektöründe kurumsal bir değişim başlatması bekleniyor. 

İkinci el araba alım satımına getirdiği yenilikçi bakış açısıyla büyümeyi sürdüren Otoplus, Türkiye’nin 72 şehrinde 300 noktada oto ekspertiz hizmeti veren Pilot Garageın yüzde 25 hissesini satın alarak şirkete ortak oldu.

Otoplus Pilot Garage Ortaklığının Sektöre Kurumsal Yenilikler Getireceği Düşünülüyor!

Bir buçuk yıl önce Pilot Garage ile yaptığı iş birliği sayesinde hizmet ağını 26 şehirde 63 noktaya çıkaran Otoplus, bu ortaklık sayesinde sektörü sektörünün kurumsallaşmasına büyük bir katkı sağladı. Büyük iş birliğinin tarafları Otoplus ve Pilot Garage, deneyimlerini birleştirerek müşterilerine hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde araç alım-satım ve ekspertiz imkânı sunacak. Bu sayede ikinci el araç alım satımı yapanlar alım, satım ve ekspertiz işlemlerini, kurumsallığın güvencesiyle yaygın ve hızlı şekilde gerçekleştirebilecek.

Otoplus’ın Bu Hamlesi Alışveriş Sürecinin Tamamına Etki Edecek

Otoplus, Aralık 2020 tarihinde Letgo’nun ikinci el araçtaki kurumsal iş modeli olarak, ikinci el araba alım satımında yaşanan sorunlara kalıcı çözüm getirmek amacıyla kuruldu ve kurulduğu günden beri faaliyetini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Alım satım konusunda müşterilerine güven vermeyi başaran Otoplus, Pilot Garage ile gerçekleştirdiği ortaklık sonrasında, ekspertiz işlemlerini de daha kolay ve güvenli hale getiriyor.

2011 yılında kurulan ve Türkiye’de 300 noktada oto ekspertiz hizmeti sunan Pilot Garage ise, her geçen gün genişleyen bayi ağı sayesinde ayda ortalama 90.000 araca ekspertiz hizmeti sunuyor. Dinamik ve yenilikçi iş anlayışıyla ekspertiz işlemleri noktasında piyasayı domine etmeyi başaran Pilot Garage geniş araç portföyü ile TSE standartlarında kurumsal ekspertiz hizmeti veriyor.

Alanında büyük yol kateden iki firmanın gerçekleştirdiği iş birliğinin, ikinci el araç sektörüne büyük bir yenilik ve daha kaliteli hizmet anlayışı aşılaması bekleniyor. Bu sayede ikinci el araç piyasasında alım, satım ve ekspertiz işlemlerini kolay ve güvenli şekilde halledecek olan müşterilerin memnuniyeti şimdiden garanti gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz