Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaAkıllı TelefonLG, 3 Yıl Android Güncellemesi Alacak Telefonları Açıkladı

LG, 3 Yıl Android Güncellemesi Alacak Telefonları Açıkladı

Geçen günlerde sektör için önemli bir karar veren LG, akıllı telefon bölümünü kapatacağını resmi olarak duyurmuştu. 31 Temmuz itibariyle akıllı telefon faaliyetlerine son verse de şirket, piyasada bulunan modeller için yazılım desteği sunacak. Şimdi ise LG ’nin 3 yıl boyunca Android güncellemesi alacak akıllı telefonları ortaya çıktı. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG’nin 2021 yılından bu yana gündeme sık sık akıllı telefon birimini kapatacağı haberleri geliyordu. Hatta LG CEO’su çalışanlarına gönderdiği bir notla, sektördeki rekabeti göz önüne aldıklarında şirket için en iyi senaryoyu düşündüklerini belirtmişti. Bunlar arasında, küçülme, satış ve pazardan çekilme seçenekleri bulunuyordu. LG’nin daha sonra ise Vietnam merkezli Vingroup’a akıllı telefon birimini satacağı haberleri gündeme gelmişti. Ancak anlaşma tamamlanmayınca LG’den beklenen açıklama geldi. Şirket stratejik bir karar alarak 31 Temmuz itibariyle akıllı telefon sektöründen çekileceğini duyurdu. 

31 Temmuz itibariyle akıllı telefon bölümünün faaliyetlerini durduracak olan LG, halihazırda piyasaya sürdüğü telefonlar için destek vermeye bir süre daha devam edecek. Ancak bu 2019 yılı ve sonrasında tüketici beğenisine sunduğu üst düzey akıllı telefonlar için geçerli olacak. Bu bağlamda LG’nin amiral gemisi akıllı telefonları 3 yıl boyunca Android güncellemesi almaya devam edecek. Bunlar arasında; G serisi, V serisi, Velvet ve Wing modelleri söz konusu güncellemeleri alacak. Stylo ve K serisi gibi giriş ve orta segment telefon modelleri ise iki yıl Android güncellemesi alacak. 

3 yıl boyunda Android güncellemesi alacak LG telefonlar:

  • LG G8 ThinQ
  • LG G8x ThinQ
  • LG G8s ThinQ
  • LG V50 ThinQ
  • LG V60 ThinQ
  • LG Velvet
  • LG Wing

LG’nin 3 boyunca Android güncellemesi alacak cihazları için şu durumları belirtmekte fayda var. LG Velvet’in Android 10 ile piyasaya sürüldüğü göz önüne alınırsa, cihaz Android 11, Android 12 ve Android 13 güncellemelerini alabilecek. Ancak LG, yaptığı açıklamada bunun gerçekleşebilmesi için Google’ın açıklayacağı sistem gereksinimlerinin durumu oldukça önemli. Bu bağlamda LG’nin 3 yıl Android güncelleme sözü aslına bakılırsa Google’ın tavrına da bağlı diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

LG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapatacağını Doğruladı

İlk Kez Kablosuz Bir Şekilde ‘Beyin Bilgisayar Arayüzü’ Eşleşmesi Yapıldı

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR