Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaAkıllı TelefonLG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapatacağını Doğruladı

LG, Akıllı Telefon Bölümünü Kapatacağını Doğruladı

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG, bugün sabah akıllı telefon bölümünü kapatacağını resmi olarak doğruladı. Son dönemlerde güdeme sık sık gelen akıllı telefon bölümü yerine LG, akıllı ev ve yapay zeka çalışmalarına yönelecek. 

Ocak ayının sonlarına doğru, LG CEO’sunun çalışanlarına gönderdiği bir notla şirket için iyi gitmeyen akıllı telefon bölümünün, ya satılacağı ya küçüleceği ya da kapatılacağı açıklanmıştı. CEO’nun çalışanlarına ilettiği notta: “Küresel mobil cihaz pazarındaki rekabet giderek şiddetlendiği için LG’nin soğuk bir karar alma ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket; akıllı telefon bölümünün satışı, pazardan çekilme ve küçülme dahil olası bütün çözümleri değerlendiriyor.” ifadeleri yer almıştı. 

LG akıllı telefon bölümü yerine akıllı ev teknolojilerine yöneliyor

Ancak daha sonra ortaya gelen bir haber, LG’nin telefon bölümünü satmaya karar verdiğini göstermişti. Şirketin, LG Mobile bölümünü Vietnam merkezli Vingroup’a satmayı düşündüğü bilgileri gün yüzüne çıkmıştı. Gidişat öyle olmadı ve LG ‘Mobile’ bölümünü kapatmaya karar verdi. 

Yönetim kurulu bu sabah yaptığı bir toplantının ardından, şirketin ‘stratejik kararı’nı açıkladı. Yapılan resmi açıklamada, LG’nin akıllı telefon sektöründen uzaklaşacağı; ancak  akıllı ev aletleri, beyaz eşya, Nesnelerin İnterneti, yapay zeka, elektrikli araç bileşenleri gibi hizmetler alanında çalışmaya yöneleceği belirtildi. 

Huawei, Apple, Samsung ve Xiaomi gibi popüler akıllı telefon üreticilerinin arasında rekabette geri düşen LG’den akıllı telefon birimini kapatma kararı gelse de, şirket bir süre daha yazılım desteği vermeye devam edecek. Bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilen belirli bir süre tüketicilerine destek ve yazılım güncellemesi vereceğini açıklayan şirket; Android 11 güncellemesini cihazlarına sunacağını açıklamıştı. LG’nin Android 11 yazılım güncellemesi LG Velvet 4G , LG Velvet 5G , LG G8X , LG G8S , LG Wing , LG K52 ve LG K42 modelleri için geçerli olacak. LG, akıllı telefon bölümünü 31 Temmuz’da resmi olarak kapatmış olacak. 

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Katlanabilir İlk Telefonunu Tanıttı: Mi Mix Fold, Dünyanın Sıvı Lensli İlk Telefonu!

LG, Wing İsimli Akıllı Telefonunun Fiyatını ve Çıkış Tarihini Açıkladı

Siber Saldırılar Yüzde 210 Arttı, Facebook’un Zihin Okuyan Bilekliği | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR