Boston Dynamics Robotları Dans

‘Boston Dynamics’ robotları, dans pistinde dans ederken görüntülendi. ABD merkezli robotik şirketi, söz konusu gelişmenin kayda alındığı videoyu yeni yıl kutlaması yaptığı bir sosyal medya paylaşımına dahil etti.  

Kısa bir süre önce ‘Hyundai’ye satışı gerçekleşen ‘Boston Dynamics’, geliştirdiği robotlar ile ilgili yeni bir paylaşım yaptı. Daha önce şirket robotları, pek çok farklı işlevi yerine getirirken görüntülenmişti. Yeni yıl kutlaması ile paylaşılan videoda ise bu kez ‘Boston Dynamics’ robotları, dans pistinde dans ederken görüldü. Videoda, şirketin tüm robot modelleri yer aldı. Bu kapsamda; insan şeklindeki robot ‘Atlas’, robot-köpek ‘Spot’ ve bir başka robot modeli olan ‘Handle’ bir araya geldi ve ‘The Contours’ün ‘Do You Love Me’ şarkısına özel olarak hazırlanmış bir koreografi ile dans etti.  

Diğer yandan; şirket robotları, ilk kez dans ederken görüntülenmedi. ABD merkezli robotik şirketi; 2018 yılında da robot-köpek ‘Spot’un, ‘Uptown Funk’ ile dans ettiği bir videoyu paylaşmıştı. Fakat yeni yayınlanan videoda, ‘Atlas’ın kabiliyetlerinin de oldukça ileri bir seviyeye taşındığı görüldü. Robot; dans sırasında koşma, zıplama, kıvırma ve farklı hareketler arasında hızlıca geçiş yapma gibi birçok işlevi sorunsuz bir şekilde yerine getirdi.

‘Boston Dynamics’, ‘Hyundai’ tarafından 1.1 milyar dolarlık bir anlaşma ile satın alınmıştı 

Boston Dynamics Hyundai

Diğer yandan; ‘Boston Dynamics’, kısa bir süre önce ‘Hyundai’ tarafından satın alınmıştı. Güney Kore merkezli otomobil devi, ‘Boston Dynamics’i SoftBank’ten 1.1 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın almıştı. 1992 yılında ‘Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün bir yan ürünü olarak kurulan şirket, daha çok robot-köpek ‘Spot’ ile tanınıyordu. ABD merkezli robotik devi; 2013 yılında Google’ın da çatı şirketi olan ‘Alphabet’ tarafından, 2017 yılında ise ‘SoftBank’ tarafından satın alınmıştı. Videoda yer alan ‘Atlas’ ve ‘Handle’ robotların, hala prototip aşamasında olduğu da biliniyordu. Ancak şirket, kısa bir süre önce ‘Spot’u 74 bin 500 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunmuştu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Boston Dynamics, Hyundai’a Satıldı 

Boston Dynamics: Korkmaya gerek yok, robotlar bilim kurgu filmlerindeki gibi silahlandırılmayacak

Robot Köpek Spot, Bu Kez de Koronavirüs Hastalarına Yardım İçin Çalıştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz