samsung galaxy watch5 pil ömrü ile daha iddialı olacak

Samsung’un sevilen saat ailesinin gelecek yeni modeli Samsung Galaxy Watch5 pil ömrü ile daha iddialı olacak. Detaylar haberimizde.

Samsung, 44 mm Galaxy Watch4’ün pil kapasitesini selefine kıyasla arttırmayı başarmıştı. Ancak 40 mm model için bir yükseltme sağlanamamıştı. Safety Korea tarafından verilen bir sertifika, her iki boyutun da yeni nesilde daha yüksek kapasiteli pile sahip olacağını gösteriyor.

Tabi ki yine ufak bir yükseltme olacak yani tam teşekküllü akıllı saatler için bir haftalık pil ömrü hala mümkün değil.

Model numarası EB-BR900ABY olan Samsung Galaxy Watch5 40 mm, önceki modeldeki 247 mAh kapasiteli pilden 29 mAh daha büyük 276 mAh kapasiteli bir pile sahip olacak. Daha büyük olan EB-BR910ABY model numaralı Watch5 44 mm, önceki modeldeki 361 mAh kapasiteli pilden 36 mAh daha büyük 397 mAh kapasiteli bir pile sahip olacak.

Bu sertifikalar vanilya yani düz model saatler için alındığından diğer modellerde de durumun aynı olup olmadığını bilemiyoruz. Ayrıca boyutlardan %100 emin olmadığımızı da unutmayın zira Watch3’ün 44 mm değil 45 mm boyutta bir versiyonu vardı. Watch5’in diğer sürümlerinin sertifikalandırıldığını henüz görmedik.

Tabii ki, pil ömrü temelde iki unsurdan etkileniyor; pil kapasitesi ve donanımın verimliliği. Watch4 ile birlikte 5nm’lik Exynos W920 tanıtılmıştı. Bu yonga seti güç tüketimi anlamında Watch3 serisinde kullanılan 10 nm Exynos 9110’dan ve bazı başka marka saatlerde kullanılan 12 nm Snapdragon Wear 4100’den daha verimli. Görünüşe göre 4 nm fırınları tam kapasiteyle çalışıyor, bu nedenle yeni, daha verimli giyilebilir bir yonga seti pek olası değil. Dolayısıyla Samsung Galaxy Watch5 pil ömrü doğrudan batarya kapasitesine bağlı olacak diyebiliriz.

Daha önce, Samsung’un cilt sıcaklığını takip etmek için kullanılacak bir termometreyi yeni nesil saate entegre etmenin bir yolunu bulduğunu duymuştuk. Bu termometre hastalıkların erken belirtilerini tespit etmenin yanı sıra yumurtlama döngülerini takip etmek için de kullanılabilir.

Galaxy Watch5 nesli bu yılın ikinci yarısında tanıtılacak. Yeni modellerin piyasaya çıkması yaklaştıkça daha fazla ayrıntının sızdığını görebiliriz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Xiaomi 12 Ultra arka kapağı, farklı materyal seçenekleri sunacak

Apple Bellek Yongası Tedarik Zincirini Çeşitlendirmek İstiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz