Dünya çapında tanınan marka değerlendirme kuruluşlarından olan Interbrand tarafından gerçekleştirilen “2020 Dünyanın En Değerli Markaları” araştırması sonuçlarına göre, Japonya merkezli otomotiv üreticisi Toyota 51 milyar 595 milyon dolarlık marka değeriyle en değerli otomotiv markası oldu.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Toyota 2004 yılından bu yana sektörde birinci sırada yer alıyor. Japonya merkezli otomotiv üreticisi Toyota marka değeri ile tüm sektörler içinde de bir önceki yıldaki yerini sağlamlaştırarak yedinciliğini devam ettirdi. Şirket aynı zamanda düşük karbonlu bir topluma katkı sağlamak amacıyla çevreci otomobiller geliştirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtiyor. Bugün 16,5 milyona yaklaşan satış adediyle hibrit teknolojisi için çalışmalarını sürdüren Toyota, hidrojen yakıt hücreli araçları da tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Toyota ayrıca, dünyanın geleceğine yön verecek olan ve toplumun en önemli ihtiyaçlarından biri olan “mobilite” çözümleri için de geliştirmeler yapıyor. Toyota, bu çerçevede tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de “Start Your Impossible” hareketini başlattığını geçen günlerde duyurdu.

Toyota ‘dan Start Your Impossible hareketi

Toyota, pandemi önlemleri nedeniyle dijital olarak gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Start Your Impossible hareketini duyurdu. Şirket “Start Your Impossible” hareketi ile; engellilerin, hastalıklarından dolayı hareketleri kısıtlı kişilerin, yaşlıların, en küçüğünden en büyüğüne tüm bireylerin dünya üzerinde özgür, rahatça ve keyif alarak hareket etmelerini sağlayacak yüksek teknolojiye sahip ürünlerin toplumun hizmetine sunulmasını hedefliyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “büyük bir değişim ve dönüşümün” başlangıcını yaptığını belirterek, ”Toyota olarak hedefimiz herkesin özgürce hareket ettiği bir dünya gerçekleştirmektir. 7’den 77’ye herkesin özgürce hareket etme hakkı ve ihtiyacı vardır. Başkanımız Akio Toyota’nın da belirtmiş olduğu gibi, Toyota artık yalnızca bir otomobil firması değil, bir mobilite firması olacaktır. Markamız “herkes için mobilite” anlayışıyla, kişilerin ihtiyaçlarına göre mobilite teknolojilerini ve hizmetlerini geliştirecektir” dedi.

İlginizi Çekebilir:

Toyota 2050 Çevre Hedefine Şimdiden Hazırlanıyor

Nissan Qashqai, SUV Sınıfında Eylül Ayının En Çok Satan Otomobili Oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz