WhatsApp JioMart ile iş birliğini duyurdu; bu iş birliği sayesinde artık market alışverişleri WhatsApp’tan yapılabilecek. İşte detaylar!

WhatsApp, dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak anılıyor. Fotoğraf, konum, video, belge ve benzeri dokümanların paylaşımına izin veriyor olması, buna ek olarak görüntülü ve sesli görüşmelere imkan tanıması, uygulamanın popülerliğini korumasını sağlıyor.

Bunu bilen WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın zirvedeki yerini koruyabilmesi için her daim yeni özellikler ekliyor. Geçtiğimiz günlerde topluluklar özelliğinin eklenmesinden sonra, WhatsAapp şimdi de hayatımızı kolaylaştıracak bir özellikle güncellenmeye hazırlanıyor.

Meta’nın JioMart ile Yaptığı İş Birliği Market Alışverişinizi WhatsApp’a Taşıyor!

Meta, bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanım alanlarını genişletmek için çalışmalara başladı. Dün Hindistan’da e-ticaret girişiminde bulunan Meta, JioMart ile iş birliğine giderek platformda market alışverişi hizmetini vermeye başladı.

Meta, kullanıcıların JioMart’ın tüm bakkal kataloğuna WhatsApp’ta göz atabileceklerini, sepete ürün ekleyebileceklerini, anında mesajlaşma hizmetinden ayrılmadan yerel ödeme ile alabileceklerini belirtti. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, bu girişimin daha önce denenmeye başladığını ve tüm dünyaya yayılmasını hedeflediklerini söyledi. Zuckerberg aynı konuşmasında “Hindistan’da JioMart ile ortaklığımızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, WhatsApp’taki ilk uçtan uca alışveriş deneyimimiz. İnsanlar artık JioMart’tan yiyecek satın alabilirler. Ek olarak bunun gibi temelli deneyimler, insanların ve işletmelerin önümüzdeki yıllarda iletişim kurma yolu olacak.” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp’ın Yenilikleri Bitmiyor!

WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, çevrimiçi alışveriş konusunu oldukça ciddiye alıyor. Hatta şirketin çevrimiçi mesajlaşma dışındaki girişimleri alışverişle de sınırlı kalmıyor; geçtiğimiz günlerde grupların organizasyonunu kolaylaştıracak olan Topluluklar özelliğinin eklendiğini açıklayan şirket, şu sıralarda Beta aşamasına girmeye hazırlanan Haritalar özelliği üzerinde çalışıyor. Haritalar ile birlikte WhatsApp üzerinden yakınlardaki market, kafe, otel ve benzeri birçok yer görüntülenebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz