Martı Elektrikli Araç

Online platform üzerinden elektrikli ‘scooter’ kiralama hizmeti veren ‘Martı’, yakın zaman elektrikli araç hizmeti vermeye hazırlanıyor. Konuya ilişkin ilk açıklamanın, platform kurucusu Oğuz Alper Öktem’in resmi Instagram hesabı üzerinden yapıldığı ifade ediliyor.  

Online platform üzerinden elektrikli ‘scooter’ kiralama hizmeti veren ‘Martı’, yakın zamanda İstanbul’da elektrikli araç hizmeti vermeye de hazırlanıyor. Konuya ilişkin ilk açıklamanın, platform kurucusu Oğuz Alper Öktem’in resmi Instagram hesabı üzerinden paylaşılan bir hikaye ile yapıldığı ifade ediliyor. Diğer yandan; Martı’nın elektrikli otomobil hizmeti vermeye başlayacağı yönündeki iddiaların, uzun bir süredir özellikle sosyal medyada dolandığı da biliniyor. Aktarılan detaylara göre; platform kurucusu Öktem, resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda söz konusu iddiaları doğruladı. Paylaşımında hizmete girecek aracın bir fotoğrafına da yer veren Öktem, On binlercesi sokağa çıktığında İstanbul’a yakışacak mı?” ifadelerini kullandı.  

Elektrikli araçlar sisteme entegre edildikten ve tüm araçlara logo yerleştirildikten sonra hizmetin, kullanıcı beğenisine sunulacağı belirtildi. Paylaşımlı elektrikli ‘scooter’ hizmeti veren girişim, İstanbul’daki başarısının ardından Ankara ve İzmir gibi diğer büyük şehirlerde de hizmet vermeye başlamıştı. ‘Martı’nın, ‘Webrazzi Ödülleri’nde “Yılın En İyi Girişimi” kategorisinde ödülün sahibi olduğu da biliniyordu.  

Paylaşımlı elektrikli ‘scooter’ hizmeti, kış aylarında hava koşulları nedeniyle işlevsiz bir hale geliyordu

Paylaşımlı Elektrikli Scooter

Diğer yandan; ‘Martı’ tarafından kullanıma sunulan paylaşımlı elektrikli ‘scooter’ hizmeti, özellikle kış aylarında hava koşulları nedeniyle işlevsiz bir hale geliyordu. Platformun yeni projesinin, bu probleme yönelik bir çözüm getirmeyi hedeflediği de tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İBB Tarafından Hazırlanan Martı Düzenlemesi ile İlgili İlk Detaylar!

Martılara Yasal Düzenleme Yolda! 

Martı elektrikli bisiklet de kiralamaya başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz