Sinemanın önemli bilimkurgu eserlerinden olan Matrix serisinin yeni filmi Matrix 4’ün setinden görüntüler geldi.

Wachowski kardeşlerin yönettiği 1999 yılında başlayan Matrix film serisinin 4. filmi için heyecan git gide yükseliyor. Matrix 4 filminin açıklandığı günden bu yana hikayesi hakkında bir çok teori üretilmiş olsa bile hala tam anlamıyla nasıl bir hikayeye odaklanacağı bilinmeyen Matrix 4’ün setinden kısacık bir görüntü paylaşıldı.

Matrix serisinin efsane başrolleri Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yeni filmde de oynayacak olması hayranları en çok heyecanlandıran olaylardan biriydi. Paylaşılan kısa set görüntüsünde de bu ikilinin yine bir motorun üzerinde olduğu görünüyor. Carrie-Anne Moss’un hayat verdiği Trinity karakterinin alışılagelmiş Matrix imajına sahip olduğu ve motorun sürücüsü konumunda olduğu görünüyor.

Ama Keanu Reeves’in canlandırdığı seçilmiş kişi Neo karakterinin alışılagelmiş Matrix imajınının dışında olduğu dikkat çekiyor. Ceket ve kazak giymiş gibi görünen Neo, Trinity’nin arkasında oturuyor. Bu sahnenin ya da yeni imajın nasıl bir hikayenin parçası olduğu fazlasıyla merak uyandırdığı ve hayranları heyecanlandırdığı söylenebilir.

Filmin oyuncularından olan Yahya Abdul-Mateen II, Matrix 4 için çok konuşmak istediğini ama şu noktada yapamayacağını aynı zamanda harika bir film olacağını söyledi.

Heyecanla beklenilen Matrix’in yeni filmi Matrix 4’ün vizyon tarihi şu anlık olarak 21 Mayıs 2021 olarak açıklanmış durumda.

The Matrix 4 kadrosuna tanıdığımız bir isim daha katıldı