Global fast-food zinciri McDonald’s yaptığı yeni bir duyuruyla herkesi şaşırtmayı başardı. Şirket yaptığı duyuruda 15 Nisan’da yeni bir ürün tanıtacağını açıkladı. Açıklanan ürünün bir 5G cihazı olması herkesin dikkatini çekti.

5G bağlantı teknolojisi, dünyanın önemli şirketlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle teknoloji üreticileri için oldukça önemli olan 5G teknolojisi çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Ancak McDonald’s’ın yapmış olduğu açıklama ile 5G bağlantı teknolojisinin, sadece teknoloji üreticilerinin ilgisini çekmediği ortaya koyulmuş oldu. Hamburgerleriyle tüm dünyada tanınan McDonald’s bu sefer yemek üzerine değil bambaşka bir konu ile gündeme geldi. McDonald’s ’ın 5G Bağlantı teknolojisi üzerinde çalışmaya başladığı şirketin yapmış olduğu bir paylaşım ile öğrenildi.

McDonald’s şirketin WeChat hesabı üzerinden bir afiş paylaştı. Paylaşılan afişte, bir kamera ve bir dikdörtgen tasarım dikkat çekiyor. 5G rekabetinde olacağını anladığımız McDonald’s’ın Çin’de bir 5G cihazını kullanıcılara sunmayı planladığı anlaşılıyor. Ancak McDonald’s’ın paylaştığı duyurudan 5G cihazın ne olacağı tam olarak anlaşılamadı. Tanıtım afişlerinin birinde ise, söz konusu cihazın yüz tanıma özelliğine sahip olacağı bilgisi akıllarda birkaç fikir oluşturdu. 

McDonald’s’ın 5G cihazının afişlerinde yer alan görüntüler cihazın 5G akıllı telefon veya tablet olabileceğini gösteriyor. Ancak şirketten yapılan resmi bir açıklama olmadığı için şu an sadece fikir yürütülebiliyor. 

Şirketin duyuruyu Çin’de aktif olarak kullanılan ve WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulaması olarak da bilinen WeChat üzerinden yapması da, söz konusu 5G ürünün Çin’de piyasaya sunulacağına dair kanıtları da güçlendiriyor. Ancak elbette ki bu durum için de yapılan resmi bir açıklama olmadığından dolayı, net bir açıklama için ürünün tanıtım tarihine kadar bekleyebiliriz. Ürünün diğer ülkelerde de satışa çıkıp çıkmayacağı soruları şirketin 15 Nisan’da düzenleyeceği etkinlikte netleşebilir. 

Hamburgerleriyle tüm dünyaya nam salmış fast food zinciri McDonald’s birkaç gün önce duyurusunu yaptığı 5G cihazı 15 Nisan’da düzenleyeceği bir etkinlikte, açıklığa kavuşturacak.

İlgili Haberler:

‘5G, Coronavirüs bulaştırıyor’ teorileri yüzünden, baz istasyonları yakıldı 

Oyuncu cep telefonu Nubia Red Magic 5G, ön siparişe açıldı

DEEPFAKE, ZOOM SOHBETLERİ, TELEFON BAĞIMLILIĞI, ONLİNE ALIŞVERİŞ – DigiToll #10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz