Dünyanın en yaygın mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp, gündeme aldığı bazı yeniliklerle kullanıcı memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için çalışıyor. Özellikle genç kullanıcıların yoğun bir şekilde kullanmış oldukları emojiler konusunda bir yeniliğe giden WhatsApp, şimdi de animasyonlu emojiler eklemeye hazırlanıyor.

En popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, yazılı sohbetleri daha canlı ve eğlenceli hale getirmek için animasyonlu emoji özelliği getiriyor. Bu özelliği getirerek kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeyi amaçlayan şirket, böylelikle yazılı sohbetlere hareket katarak daha da eğlenceli ve canlı bir hale getirmeye çalışıyor. İşte detaylar!

Animasyonlu Emojiler Yolda

WhatsApp’ın hareketli emojileri bünyesine alma fikri, ilk kez WABetaInfo’daki kullanıcılar tarafından ortaya çıktı. Aslında bu haber bir süredir konuşulan ve ortalıkta dolanan bir haberdi. Diğer yandan şirketin, nedeni henüz bilinmese de bu özelliği platforma dahil etme konusunda epey geç kaldığı söylenebilir. Ama yine de ortaya çıkan ekran görüntüleri beklenen animasyonlu emojilerin kısa bir zaman içinde aktif edileceğini gösteriyor. Bu arada elde edilen bilgilere göre animasyonlu emoji, seçili olan emojilerde varsayılan olarak bulunacak. Hatta eğer bu animasyonlu emojileri kullanmak istemeseniz bile devre dışı bırakamayacaksınız. Emojiler ise bir çok uygulamanın kullandığı Lottie kütüphanesinden olacak.

WhatsApp Geç Kaldı

Aslına bakılırsa animasyonlu emoji özelliği, WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden birisi olan Telegram’da uzun bir süredir mevcut. Hatta ve hatta, çatı şirketi olan Meta’nın diğer iki şirketi olan Facebook ve Messenger’da da var. Hal böyleyken bu özelliğin neden henüz WhatsApp’ta bulunmadığı ise merak konusu. Özelikle Facebook ve Messenger’da varken asıl olması gereken yer olan WhatsApp’ta olmaması gerçekten açıklanamaz bir durum. Tüm bunlarla birlikte animasyonlu emoji özelliğinin ne zaman aktif bir şekilde kullanımda olacağı hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Şu anda henüz geliştirme aşamasında olan platformun Beta versiyonlarında da yok. Ancak yine de buna rağmen animasyonlu emoji özelliğinin masaüstü sürümde beta olacak bir pozisyonda yayınlanacağı düşünülüyor. Ama görünen o ki, tüm bu sorularımıza çok kısa bir süre içerisinde yanıt verebileceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz