Minecraft Earth Haziran

Microsoft, 2019 yılının Mayıs ayında yayınladığı artırılmış gerçeklik tabanlı ‘Minecraft Earth’ oyununun 1 Haziran tarihinde oyun-severlere veda edeceğini açıkladı. Kullanıcıların cihaz kameraları aracılığıyla ‘Minecraft’ı gerçek dünyaya taşımasını mümkün kılan oyunun, pandemi önlemleri ve sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle artık amacını yerine getiremediği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, ‘Minecraft’ oyununun geliştirici şirketi ‘Mojang’i bünyesine katmasının ardından 2019 yılının Mayıs ayında ‘Minecraft Earth’ oyununu yayınlamıştı. ‘Minecraft’ anlatısını gerçek dünyaya taşıyan artırılmış gerçeklik tabanlı oyun, kullanıcıların cihaz kameralarıyla çevrelerinde bloklar inşa etmesini mümkün kılıyordu. Fakat oyun, dünya geneline yayılan COVID-19 salgınına bağlı olarak yapılan sosyal izolasyon çalışmaları ve uygulanan pandemi önlemleri nedeniyle işlevini yerine getiremez hale gelmişti. Birçok oyuncunun vaktinin büyük çoğunluğunu evinde geçirmesi, oyunun amacına hizmet edememesine yol açmıştı.

Bunun üzerine Microsoft,Minecraft Earth’ oyununu 1 Haziran tarihinde kapatacağını açıkladı. Konuya ilişkin açıklamada; serbest hareket ve iş birliğine dayalı bir oyun konsepti etrafında geliştirilen interaktif oyunun, mevcut durumda oynanamaz hale geldiği belirtildi. ABD merkezli teknoloji devi; açıklamasında ayrıca, ‘Minecraft Earth’ kaynaklarının oyun topluluğuna katkı sağlayacak noktalara dağıtılacağına işaret etti.  

Minecraft Earth’ oyunu, 1 Haziran itibarıyla hiçbir oyuncu tarafından indirilemeyecek 

Minecraft Earth Oyunu

Aktarılan diğer detaylara göre; bu yılın Haziran ayından itibaren Minecraft Earth’ oyunu, hiçbir oyuncu tarafından indirilemeyecek ve oynanamayacak. 1 Haziran itibarıyla, tüm oyuncu verileri silinecek. Fakat ‘Karakter Oluşturucu’ ve ‘Minecoin’ verileri, şirket tarafından saklanacak. Ücretli yakut bakiyesi alan kullanıcılar, söz konusu bakiyeleri ‘Minecoin’ olarak geri alacak. Oyunun son sürümü ise 6 Ocak 2021 tarihinde yayınlanacak. Bu güncelleme sonrası, oyunda gerçek parayla elektronik ödeme veya alışveriş yapılamayacak. Bununla birlikte; 5 Ocak ve 30 Haziran tarihleri arasında kayıt olan oyunculara ‘Karakter Oluşturucu’ eşyalarının gönderileceği oyunda, yakut bakiyesi de ciddi oranda düşürülecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Star Wars Evreni Minecraft’a Geliyor

Minecraft’ı Oynayabilmek İçin 2021 Yılından İtibaren Microsoft Hesabı Gerecek

Yeni Minecraft RTX Beta İle Birçok Oyun İçi İyileştirme Yapılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz