Dell Görüntülü Konuşma Monitör

Dell, COVID-19 salgınına bağlı yapılan sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları nedeniyle kullanımı artan görüntülü konuşma platformlarını hedef alan yeni bir monitör serisi tanıttı. ‘Microsoft Teams’ sertifikalı serideki modellerde, özel bir ‘Teams’ butonu bulunduğu ifade edildi.

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, birçok ülkede sıkı karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları yapılmasına neden oldu. Bu nedenle pek çok kişi, profesyonel faaliyetlerini ve sosyal ilişkilerini video konferans programları üzerinden yürüttü. Bu da görüntülü görüşme platformlarına yönelik talebin, ciddi oranda artış göstermesine neden oldu. Fakat cihazlara entegre bir biçimde piyasaya sürülen ‘webcam’ kameraları, oldukça kalitesiz olabiliyor ve dijitalleşme sürecinin ihtiyaçlarını karşılayamayabiliyordu. ABD merkezli teknoloji devi Dell de bu problemi hedef alarak görüntülü konuşma ihtiyaçlarına özel yeni bir monitör serisi tanıttı.  

Dell Görüntülü Konuşma Monitör

Serinin, video konferans pratiklerini daha iyi desteklemek üzere özel olarak tasarlandığı ifade edildi. Toplamda üç modelden oluşan serinin, görüntülü konuşma platformu ‘Microsoft Teams’ sertifikalı olduğu ve serideki monitörlerde, özel bir ‘Teams’ butonu bulunduğu belirtildi. Monitörlerde bulunan kameraların ise 5 MP çözünürlük sunduğu ve ‘IR (Kızılötesi)’ kamera olma niteliği taşımaları nedeniyle, yetersiz ışıktaki görüşmelerde de çok daha iyi görüntü sağlayabildiği dile getirildi. Serideki modellerin ayrıca, 5W gücünde ses çıkışı yapan çift hoparlör ve gürültü önleyici dahili bir mikrofon ile geldiğinin de altı çizildi. Dell, yeni monitör serisinde ana vurguyu daha çok yüksek kalitede görüntü ve ses üzerine yerleştirdi. ‘Windows Hello’nun da modellerde, bağımsız bir kameraya ihtiyaç duymadan kullanılabileceği ifade edildi. 

Dell tarafından tanıtılan görüntülü konuşma monitörü serisi, 3 farklı boyut seçeneğiyle geliyor 

Dell Görüntülü Konuşma Monitörü

Aktarılan diğer detaylara göre; Dell tarafından tanıtılan görüntülü konuşma monitörü serisi 24, 27 ve 34 inç olmak üzere toplamda 3 farklı boyut seçeneğiyle geliyor. En büyük seçeneğin, kavisli bir panel tasarımına sahip olduğu belirtiliyor. Monitörlerin, uzun süreli kullanımda göz konforunu da koruduğu ifade ediliyor. Serideki modellerde bulunan ‘ComfortView Plus’ teknolojisi, renk doğruluğundan ödün vermeden göze ulaşan mavi ışık miktarının azaltılmasına da yardımcı oluyor. Modellerin tümünün, 16 Şubat tarihinde ABD’de satışa sunulacağı dile getiriliyor. 24 inç ekran boyutuna sahip olan model, 520 dolardan satışa sunulurken 27 inçlik model, 720 dolarlık bir fiyat etiketiyle; 34 inçlik model ise bin 150 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülüyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

LG, Kıvrılabilir OLED Oyuncu Monitörünü CES’te Tanıtacak

‘Google Asistan’ Özelliği Bulunan Akıllı Hoparlör ve Monitörlere, ‘Apple Music’ Desteği Geldi

Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz