Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Online dizi ve film izleme platformu Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak olan Rise of Empires: Ottoman’ın yayın tarihini açıkladı. 24 Ocak’ta izleyici beğenisine sunulacak olan belgesel-diziden ilk görüntüler de paylaşıldı.

Başrollerinde, Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Damla Sönmez gibi isimlerin yer aldığı dizi, Netflix Türkiye’nin üçüncü orijinal dizisi olacak. Netflix Türkiye’nin ilk yerli dizisi Hakan Muhafız olmuştu. Beren Saat’in ve Mehmet Günsür’ün başrollerinde yer alacağı ikinci Türk dizisi ‘Atiye’ ise 27 Aralık’ta Netflix platformunda yayınlamaya başlanacak.

Netflix’in, bir belgesel-dizi olma yolunda hazırlıklarına başladığı Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak. Duyurulduğu ilk dönemde Ottoman Rising olarak anılan proje için hazırlıklarını sürdüren Netflix, merakla beklenen dizinin 24 Ocak’ta ekranlara geleceğini açıkladı.

Belgesel-dizinin senaryosu ise Prof. Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa danışmanlığında kaleme alınacak. Yönetmen koltuğunda Emre Şahin’in oturduğu dizinin yapımcılığını ise Karga Seven ile birlikte STX Entertainment üstleniyor.

Çekimleri İstanbul’da gerçekleşen Rise of Empires: Ottoman altı bölümden oluşuyor.