Nintendo, ilk modeli 2017’de piyasaya sürülen “Switch” oyun konsolu serisiyle ilgili bu yıl içerisinde gerçekleştirilecek herhangi bir planı olmadığını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, beklentilerin aksine en azından 2021 yılına kadar seriye “Switch Pro” ya da başka bir model eklenmeyecek. 

Japonya merkezli video oyunu ve elektronik şirketi Nintendo, “Switch” oyun konsolu serisiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirketin CEO’su Shuntaro Furukawa kurumsal yönetim politikasıyla ilgili düzenlenen bir bilgilendirme etkinliğinde, yatırımcılara 2020 içerisinde “Switch” serisine yeni bir model eklemeye ilişkin herhangi bir planları olmadığını açıkladı. Şirket yöneticisi bunun yerine dikkatleri, yeni görücüye çıkarılan ve 13 Mart’ta taşıma kabıyla birlikte piyasaya sürülecek olan hayvan temalı “Nintendo Switch” modeline yönlendirdi ve modelle ilgili son derece mutlu olduklarına işaret etti. 

animal crossing themed switch ile ilgili görsel sonucu

Furukawa yaptığı açıklamada, “Switch” serisi için gelişime ve büyümeye açık iyi bir temel oluşturduklarını ifade etti. Seri için tanıtılan ilk oyun konsolu modeli, 2017 yılında kullanıcı beğenisine sunulmuştu. Seri ilk önemli güncellemesini ise geçen sene tanıtılan “Switch Lite” modeli ile almıştı. Tanıtılan son model, daha iyi bir batarya ömrüne sahipti.  

Furukawa, açıklamasında Switch’in 2019’daki satış rakamlarından da bahsetti

Nintendo CEO’su ayrıca, etkinlikte yaptığı açıklamada ilk Switch modelinin Nisan ve Aralık ayı arasındaki satış rakamlarından da bahsetti. Bu modelin bu süreç içerisinde bir önceki yılın aynı dönemine göre neredeyse aynı satış rakamlarına ulaşmış olduğunu vurgulayan yönetici, “Switch Lite” modelinin genel olarak rakamları yukarı çekmeye yardımcı olduğunu da ifade etti. Bununla birlikte Furukawa, “Switch Lite” modelinin kendisini özgün kılan özelliklerini henüz yeterince anlatamadıklarını itiraf ederken iki modelin de cezbedici yanlarını daha iyi anlatmaya ve temel sistemi geliştirmeye odaklanacaklarını belirtti.  

Yapılan bu açıklamayla birlikte, beklentilerin aksine en azından 2021 yılına kadar Nintendo’nun seriye “Switch Pro” ya da buna benzer başka bir model eklemeyeceği de anlaşılmış oldu.  

Nintendo, “Wii” oyun konsolunun onarımını durduruyor