Çin merkezli NIO, otonom sürüş özelliğine sahip ilk elektrikli sedan modelinin tanıtım görsellerini yayınladı. Çinli şirketin yeni modeli 9 Ocak’ta resmi olarak tanıtılacak. 

Elektrikli ve otonom araçlar konusunda hız kesmeden Çin’den yeni haberler gelmeye devam ediyor. Elektrikli ve otonom araçlarıyla tanınan NIO da bu bağlamda 9 Ocak’ta resmi olarak tanıtacağı yeni modelinin ilk görsellerini yayınladı. NIO’nun ilk elektrikli sedan modeli olarak anılan araç, 150 kWh’lık büyük bir bataryayla gelecek. 

Çin merkezli elektrikli araç üreticisi NIO 9 Ocak’ta anavatanı Chengdu şehrinde düzenleyeceği NIO Day etkinliğinde yeni aracını görücüye çıkarmadan önce, yayınladığı fotoğraflarla dikkat çekmeyi başardı. Elde edilen bilgilere göre, şirketin otonom sürüş özelliğine sahip ilk elektrikli sedan modeli, 2019 yılında tanıtılan NIO ET Preview adıyla anılan konsept aracına benzeyecek. 

Çinli üreticinin yayınladığı fotoğraflarda, ilk elektrikli sedan modelinin tasarım detayları hakkında pek fazla detay bulunmasa da, aracın ön camının üzerindeki çıkıntının fazlalığı dikkat çekiyor. Bu bağlamda pek çok kişi otonom sürüş sensörlerinin bu alana konumlandırdığını düşünüyor.

NIO’nun yeni aracı 150 kWh’lık bataryayla gelebilir

NIO’nun ilk otonom sürüş özelliğine sahip elektrikli sedan modelinin tasarımı gibi teknik özellikleri hakkında da bilinen fazla bir bilgi bulunmuyor. Ancak ortaya çıkan son sızıntılar aracın 150 kWh’lık büyük bir bataryaya sahip olacağını gösteriyor. Sızıntılar doğru çıkarsa, NIO’nun yeni modeli bir otomobile yerleştirilen en büyük batarya olma ünvanı kazanacak. NIO’nun yeni sedan modeline eklemesi beklenen bu batarya 800 km kadar menzil sunacağı anlamına geliyor. 

Çin merkezli NIO, anavatanında düzenleyeceği etkinlikte, ilk otonom elektrikli sedan modelinin yanı sıra, ikinci nesil batarya paketi değiştirme istasyonunu ve farklı yeni teknolojilerini de görücüye çıkaracak. NIO’nun 9 Ocak’ta tanıtacağı yeni sedan modelinin fotoğraflarına detaylı bakmak isteyenler buraya tıklayarak erişim sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:

Apple, 2024 Yılında ‘LiDAR’ Sensöre Sahip Elektrikli Otomobil Üretimine Başlayacak

Elektrikli ‘Aston Martin DB5 Junior’, Türkiye’ye Geliyor! 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz