Pazaryeri eğitmenleri ve öğrencileri online derslerde bir araya getiriyor

2021 yılının Aralık ayında internet sektörünün başarılı yöneticilerinden Emre Ekmekçi  ve Meriç Ekmekçi tarafından kurulan, eğitmenleri ve öğrencileri canlı dersler ve aktiviteler ile bir araya getiren online eğitim pazar yeri FundoMundo, tohum öncesi turda Collective Spark  liderliğinde 900 bin dolar yatırım aldığını duyurdu. Hanzade Doğan’ın kurucusu olduğu D4 Ventures’ın da katıldığı yatırım turunda, Finans Invest eski üst düzey yöneticisi Elif Şansal ve HD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ da melek yatırımcı olarak yer aldı.

Bilimden sanata, sosyal becerilerden yabancı dile veya spora dersler canlı olarak veriliyor

 Eğitimde bir dönüşümün yaşandığını, artık yer ve zaman bağımsız mikro-eğitimler ile sınırların ortadan kalktığını vurgulayan FundoMundo Kurucu Ortağı Emre Ekmekçi, “Pandemi sonrası yeni dünyada çocuklarımızın online eğitime erişim konusunda sıkıntılar yaşadığını gözlemledik. Eğitmenlerin de bağımsız olarak eğitim verebilecekleri bir mecra eksikliğini fark ettik. Bunun üzerine yeni nesil eğitim platformu FundoMundo’yu hayata geçirdik. FundoMundo’da dersler, mikro gruplar halinde, çocukların ev ortamında ve online platformlar üzerinden gerçekleşiyor. Yaratıcı ve eğlenceli okul sonrası içeriklerin bir araya geldiği platformda işleyiş pazar yeri mantığında ilerliyor ve eğitmenler kendi içeriklerini yaratıyor. Bu sayede FundoMundo dünyasında bilimden sanata, sosyal becerilerden yabancı dile veya spora yüzlerce farklı ders canlı olarak veriliyor” dedi.

İki farklı yol haritası

Tüm platform altyapısının eğitmenler ve öğrencilerin ihtiyaçları gözetilerek hazırlandığını vurgulayan Emre Ekmekçi, “Platformda kullanıcıları eğitmen olmaları ya da dersleri inceleme motivasyonları bakımından iki farklı yol haritası bekliyor. Öğrenciler ve ebeveynleri içerik olarak ilgilerini çeken ya da takvimlerine uyan dersleri pratik bir şekilde satın alabiliyor. İki taraf için de geriye sadece ders zamanını beklemek kalıyor” dedi.

Eğitmenlere ek gelir fırsatı

FundoMundo eğitmenlerinin kendi takvimlerini oluşturarak, evlerinden tüm dünyadaki öğrencilere ulaşabildiklerini belirten Emre Ekmekçi, “Ders ücretlerini, konularını, içeriklerini kendileri belirliyorlar. Alanlarında uzman olarak eğitmek olmak isteyenler yönlendirmeler doğrultusunda kayıt ve ders başvurularını kolayca yapabiliyorlar ve 24 saat içinde satışa başlayabiliyorlar. Evden çalışma ile kendilerine ek gelir sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz