Popüler mobil oyun, PUBG Mobile‘ın yeni güncellemesi yayınlandı. PUBG Mobile güncelleme ile Zorlu Mod dönerken, Klasik Mod’a da yeni silahlar ve bir dizi yeni özellik eklendi. 0.17.0 sürüm güncellemesi ile 2. yıldönümü özel etkinliği de duyurulan bir diğer yenilik oldu.

Dünyanın en popüler mobil oyunu PUBG Mobile ‘ın 0.17.0 sürüm güncellemesi yayınlandı. Bir dizi yeniliği barındıran güncelleme, kullanıcılara bir dizi yeniliği sunuyor. PUBG Mobile güncelleme App Store ve Google Play üzerinden yapılabilir.

Şirketten yapılan açıklamaya göre PUBG Mobile güncelleme ile Zorlu Mod güncel sürümde yer alıyor. Öte yandan Klasik Mod’da bazı yeni silahlar ve özellikler eklendi. Oyunda ayrıca 2. yıldönümü kutlamasına özel olarak geliştirilen ” 2Gether We Play ” etkinliği de yer alacak.  Güncel sürümdeki bir diğer yenilik ise Royale Pass’in 12. sezonu olacak.

PUBG Mobile Zorlu Mod

PUBG Mobile Zorlu Mod

Kullanıcılara sunulan ve App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen 0.17.0 sürüm güncellemesiyle oyun farklı bir oyun deneyimi sunmayı vadediyor. Oyuncular ve topluluk üyelerinden gelen sürekli talepler üzerine sevilen Zorlu Mod tekrar oyuna eklenmiş oldu. Böylece sevilen mod, tekrar eğlence kısmındaki yerini resmen almış oldu. PUBG Mobile Zorlu Mod ‘da daha gerçekçi ve rekabetçi bir oyun için tüm sesli yönergeler kapalı halde ve oyuncuların yerden silah almak, kapıları açmak gibi aksiyonları manuel olarak alması gerekiyor.

Oyunun güncel sürümünde Klasik Mod’a bir dizi yenilik de eklenmiş durumda. Geliştiriciler yeni eklenen özelliklerle oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

– Yeni Air Drop Silahı: DBS – Kısa menzilde yüksek hasar için en ideal silah olarak öne çıkıyor. DBS, sadece Air Drop içerisinde bulunabilen, çift namlulu bir pompalı tüfek ve şarjör başına 2 kurşun atabiliyor. Silah ayrıca 12’li fişekli mühimmattan 14 tane taşınmasına ve Holo Sight, Red Dot aksesuarları, 2x ve 6x dürbünlerle de kullanılabiliyor.

– Silah Arkadaşları Özelliği – Oyunun yeni sürümünde artık oyuncular Çaylak veya Tecrübeli olarak kaydolabiliyor ve Klasik Mod savaşında birlikte oynayabiliyorlar. Öte yandan oyun deneyimine sahip Tecrübeliler, çaylaklara oyunda rehberlik yaparak muhteşem ödüller kazanabiliyor. Çaylaklar da tecrübeli oyunculardan öğrenerek oyunda daha hızlı uzmanlaşabilme imkanına sahip.

– Ölüm Tekrarı özelliği – Oyuncular ölümlerinden önce kendilerine saldıranların gözünden bir süre boyunca nasıl öldüklerini izleyebilirler.

– Çok Amaçlı İşaretler – Oyuncular, takım arkadaşlarıyla hızlı iletişim kurabilmek için harita üzerinden onlara yerleri, eşyaları, araçları, ölüm kutularını ve kapıları işaretleyebilirler.

– Renk Körü Modu – Grafik ayarlarından renk körlüğü bulunan oyuncular için Zehirlenme, Duman gibi oyun içi göstergeler için daha fazla renk seçeneği sunuluyor.

– Takım Arkadaşı Ses Kontrolü – Oyuncular artık savaş sırasında her bir takım arkadaşı için ses yüksekliğini ayarlayabiliyor.

– Silah dengeleri ve diğer iyileştirmeler

PUBG Mobile 2Gether We Play Etkinliği

Güncellenen sürümdeki bir diğer önemli değişiklik ise PUBG Mobile’ın 2. Yıldönümünü kutlamak amacıyla hazırlanan “2gether We Play” temalı Royale Pass 12. Sezon. Yeni sezon 9 Mart günü oyuna eklenecek ve oyunculara bir çok eğlenceli aksesuar, oyun ve ödülü kazanma imkanı sunacak.

Bununla birlikte oyuncuların klasik Erangel haritasında Lunapark Modu’na girme şansı da 12 Mart’tan itibaren olacak. Bu haritada oyunculara bir dizi interaktif oyunlar de sunacak.  Oyuncular kısa süre sonra başlayacak Yıldönümü Özel – Sunucu Hedefi Etkinliği’ne katılarak özel ödül ve başarılar elde edebilecek.

Haftalık teknoloji haber bülteni için tıklayınız.