samsung galaxy a21'in ozellikleri ortaya cikti

Orta segment ürün yelpazesini genişletmeye çalışan Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un Galaxy A21 modelinin detayları ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy A21’in özellikleri ve diğer detaylar…

Samsung’un kısa süre önce piyasaya sürdüğü Galaxy A51 ve Galaxy A71 ‘in ardından 2020 Galaxy A serisinin yeni üyesi  Samsung Galaxy A21’in özellikleri netleşmeye başladı. A serisi ile alt ve orta segmente yönelik piyasaya sürdüğü cihazlarla ülkemizde de büyük pazar payı elde eden şirketin 4 kameralı ve düşük bütçeli yeni cihazı, Galaxy A 21‘in bazı özellikleri gün yüzüne çıktı.

Samsung’un giriş segmente yönelik piyasaya süreceği yeni modeli Galaxy A21, Exynos 7904 işlemciye sahip olacak. 4GB RAM’e sahip olacak cihaz, 64GB’lık dahili depolama alanı ile gelecek.

2020 Galaxy A ailesine katılacak olan Samsung Galaxy A21, tasarımsal olarak Samsung’un geleneksel çizgisinde olacak. Infinity – O tasarımıyla gelecek olan modelin ön kamerası ekranın üst köşesinde konumlandırılmış. Cihazın diğer modellere göre bir hayli kalın olan alt çerçevesi ekran/kasa oranını düşüren bir unsur olarak öne çıkıyor. Parmak izi sensörü de cihazın arka kısmına yerleştirilmiş durumda.

Galaxy A21 Kamera Özellikleri

galaxy a21 kamera ozellikleri

3,5 mm kulaklık girişine sahip cihaz, dikey olarak konumlandırılmış dörtlü arka kamera sistemine sahip. Galaxy A21 kamera özellikleri henüz sızan bilgiler arasında yer almasa da ultra geniş açı, geniş açı, telefoto, makro ve derinlik kameralarının bir araya gelmesi oldukça yüksek ihtimale sahip. Şimdilik sadece siyah renk olarak görülen A21’in, HD+ çözünürlükteki ekranının AMOLED olduğu gelen bilgiler arasında.

4.000 mAh pile sahip cihazın fiyatına ilişkin henüz bir bilgi bulunmasa da, modelin uygun fiyatlı bir etiketle satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Ürünün Türkiye’de vergiler sebebiyle 2 bin lira seviyesinde olması olası gibi duruyor.

Kısa Süre Önce Galaxy S20 ve Galaxy ZFlip Satışa Çıkmıştı

Samsung’un 11 Şubatta tanıttığı yeni amiral gemisi Galaxy S20 ve dikey formdaki yeni katlanabilir telefonu Galaxy ZFlip Türkiye’de ön siparişe çıkmıştı. Yüksek vergiler ve taksit sayısındaki kısıtlama ile üst segment telefon satışlarının azaldığı ülkemizde A serisi ürünler revaçta olmaya devam edecek.

 

Haftalık teknoloji haber bülteni için tıklayınız.