Popüler oyun PUBG’nin yeni sezonu yayınlandı. Yeni sezon güncellemesiyle oyuncular yeni harita Haven ile birlikte yapay zeka saldırı gücü Pillar’a kavuştu. PUBG ‘nin Sezon 10 haritası Haven ‘da oyuncular yüksek binaların bulunduğu dar alanda çok daha fazla çatışmayla karşılaşacak.

Sevilen hayatta kalma oyunu PUBG’nin yeni sezonu PC oyuncuları için resmi olarak başladı. Sezon 10 olarak anılan yeni güncelleme oyuna bir ilki de getiriyor. 1×1 harita olan Haven’ın oyuna eklenmesiyle oyuncular dar alanda daha fazla çatışmak durumunda kalacak. Yüksek binaların yer aldığı ve önceki haritalara göre çok daha küçük alanların bulunduğu yeni harita rekabeti artıracağa benziyor.

PUBG 10. Sezon ile birlikte gelen yeni haritası Haven, yüksek binalardan oluşan bir şehre kurulu. Toplamda 32 oyuncuyu kapsayacak olan bu yeni haritayla birlikte Sezon 10 için bir lore hikayesi de paylaşıldı.

PUBG ‘nin yeni haritası: Haven

Haven ile birlikte önceki haritalara göre daralan alanda ayrıca, oyuncular yüksek silah güçlerini bünyesinde taşıyan yapay zekaya sahip Pillar ile de tanışacak. PUBG’nin 10. sezonuyla birlikte oyuna eklenen Pillar ile artık düşmanlar yapay zekaya sahip olacak. Söz konusu özel askeri güçler, Haven haritasında yüksek seviyeli ganimetleri korumakla görevli olacak. Pillar kuvvetleri ayrıca yüksek güçlü silahlara da sahip olacak. Yeni sezonda oyuncular bunlarla birlikte Taktiksel Kamyon da dahil olmak üzere yüksek güçlü silahlarla oyunda hayatta kalmaya çalışanlara saldıracak. Ayrıca Pillar kuvvetlerinin hayatta kalanları öldürmek için spot ışığı ile dolaşan bir gözcü helikopterine sahip olması da heyecanı artıracak.

PUBG’nin 10. Sezonu ile birlikte oyuncular yeni haritanın ve Pillar’ın yanı sıra pek çok yeni özelliğe de sahip olacak. Oyunseverler, stratejik olarak Haven’in yüksek binalarından atlayarak hayatta kalmak için uğraşacak. Bu durumda Acil Durum Paraşütlerini kullanacaklar.

PUBG Sezon 10 ‘un lore hikayesinde gizemli bir şirket var

Oyuncular, yeni sezon güncellemesiyle, PUBG’de gizemli biyoteknoloji şirketi Tythonic Industries ile karşılaşacaklar. Merak edenler bu gizemli şirketi keşfetmek için buraya tıklayarak internet sitelerine erişim sağlayabilir. 

PUBG ‘nin yeni sezonuna  Survivor Pass de geldi

PUBG 10. Sezon ‘da Haven haritası ile birlikte, oyuncular Survivor Pass: Breaktrouth’a da kavuşacak. Haven’ın tehlikeli sokaklarında savaşmak ve hayatta kalmak için gereken eşyaların bulunduğu Survivor Pass ile oyunda lore ve yeni düşman hikayesinden esinlenilen yeni görünümler yer alacak. Survivor Pass’in totalde 100 seviyesi bulunuyor. 

PUBG’nin 10. Sezonu bugün yani 17 Aralıkta aktif oluyor. PC için yayınlanan yeni güncellemenin oyuncular tarafından beğenilip beğenilmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile’a Kış Festivali Güncellemesi Geldi

 Zombi Modu PUBG Mobile’a Geri Dönüyor

2020’nin Enleri: En iyi Telefonlar , En İyi Oyunlar, En Çok İzlenen Diziler – DigiToll #45:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz