Fortnite 120 FPS Modu

Fortnite ‘Video Ayarları’ üzerinden ‘120 FPS Modu’ aktif hale getirilebiliyor. PlayStation 5 (PS5), Xbox Series X ve Xbox Series S oyuncuları, artık Fortnite’ı kendi konsollarında 120 FPS ile oynayabiliyor. Fakat Epic Games, modun kullanılabilmesi için oyunun 120 Hz tazeleme oranına sahip bir monitörde oynanması gerektiğine işaret ediyor.  

Fortnite ‘Video Ayarları’ üzerinden ‘120 FPS Modu aktif hale getirilebilmeye başlandı. PlayStation 5 (PS5), Xbox Series X ve Xbox Series S oyuncularının, artık Fortnite’ı kendi konsollarında saniyede 120 kare görüntü hızıyla oynayabilecekleri ifade edildi. Yeni konsolların tüketici beğenisine sunulmasıyla birlikte; oyun bünyesine, halihazırda 60 karede 4K çözünürlük ve ‘Dynamic Visuals’ gibi birçok yeni nesil özellik gelmişti. Fakat Epic Games, donanım gücünden daha fazla yararlanabilmek için oyuna yeni bir güncelleme daha ekledi. 

Gelen güncelleme ile birlikte; ‘120 FPS Modu’nun, ‘Video Ayarları’ üzerinden aktif hale getirilebilmeye başlandığı ifade edildi. Ancak konsol oyunlarındaki diğer performans modları gibi bu güncelleme de bazı uyarı notları ile birlikte geldi. ‘120 FPS Modu’nun aktif hale getirilmesi durumunda; çözünürlüğün, ‘PlayStation 5 (PS5)’ ve ‘Xbox Series X’te 4K’dan 1440 piksele düştüğü belirtildi. Bununla birlikte modun, bazı grafik ayarlarında da kesintilere ve kısıtlamalara neden olduğu dile getirildi.  

Fortnite ‘120 FPS Modu’, ‘Xbox Series S’te ise çözünürlüğü 1080 piksele düşürüyor

Fortnite Xbox 120 FPS

Aktarılan diğer detaylara göre; Fortnite ‘120 FPS Modu’, ‘Xbox Series S’te ise çözünürlüğü 1080 piksel seviyesine düşürüyor ve yine bazı grafik ayarlarında kısıtlamalara neden oluyor. Ayrıca; ‘PlayStation 5 (PS5)’ ve ‘Xbox Series X’ten farklı olarak ‘Xbox Series S’te modu aktif hale getirmek, ‘Volumetric Clouds’ ayarının tamamen devre dışı bırakılmasını gerektiriyor. ‘120 FPS Modu’ kapatıldığında ise ‘Xbox Series S’in, tüm oyun modları için çözünürlüğü varsayılan olarak 1080 piksel yerine 1200 piksele ayarlayacağı ifade ediliyor.  

Epic Games, kısa bir süre önce oyun performansını eski nesil bilgisayarlarda artırmaya yönelik de yeni bir güncelleme yayınlamıştı. Fakat ‘120 FPS Modu’nun, birçok oyuncuyu diğer güncellemelerden daha fazla heyecanlandıracağı tahmin edildi. Şirket, modun yalnızca 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip monitörlerde kullanılabileceğinin de altını çizdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Fortnite 2. Bölüm 5. Sezon’a Baby Yoda ve Dikkat Çeken Görevler Geliyor,

Fortnite Sistem Gereksinimleri PC 2020

Fortnite, ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS 2.0’ Desteğini Bugün Kullanıma Sundu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz