Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaHaberRobot Teknolojileri, Gelecekte Daha Aktif Rol Alacak

Robot Teknolojileri, Gelecekte Daha Aktif Rol Alacak

Dünya genelinde birçok ülkede aktif olarak kullanılan robot teknolojileri, insan hayatında gün geçtikçe daha fazla yer ediniyor. CNC tezgah sistemleri, takım tutucuları pazarında önemli bir yere sahip olan Schunk, yapay zeka destekli robotları çok daha efektif hale getirecek teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Robotik alanında birçok ürünü ile öne çıkan Schunk, robotların çok daha verimli bir şekilde çalışması için çalışmalar yürütüyor. Üretim maliyetinde düşüş ve verimlilikte artış hedefleyen şirket, robotların geleceğinde öncü bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Schunk Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Emre Sönmez, “Üretimden operasyonel süreçlere kadar hemen her alanda robot kullanımı öyle bir hıza ulaştı ki, robot teknolojileri ile gelecek dünya ve Türkiye’deki tüm endüstrilerde yepyeni bir devrin kapılarını aralıyor. Robotların iş gücünde edindiği hâkimiyet ve otomasyon, şirketlerin ve ülkelerin rekabet gücünü artırması ve sürdürülebilir kılması için temel bir argümana dönüşüyor. Bugün, otonom olarak veya önceden programlanmış görevleri yerine getirebilen, elektronik ve mekanik birimlerden oluşan güçlü algılama yeteneğine sahip robotların gücü geleceğin dünyasını şekillendiriyor. Mevcut koşullara entegre edilen robotik ve otonom sistemler hem tüm proseslerdeki hata oranını minimize ederek verimliliği artırıyor hem de olası aksamaların önüne geçerek maliyet ve zaman avantajı sağlıyor. Aynı zamanda ürün ve hizmetleri sunma süreçlerindeki esnekliği artırırken tekrarlanabilirlikleri sayesinde ürün/hizmet kalitesinde standartları koruyabiliyor. Tüm bu parametreler, robotik sistemlerin bugün ve gelecekte çok hızlı bir şekilde ilerlemesinde belirleyici oluyor”  şeklinde açıklamalarda bulundu.

schunk-robot-min

Endüstrinin hızlı evrimleşmesi, özellikle yapay zekanın geldiği konum ve Nesnelerin İnterneti teknolojisi ile çok daha hızlandı. Mobil bilgi işlem gücü, sensör fiyatlarının düşmesi, açık kaynaklı yazılımlar, hızlı prototip geliştirme ve farklı teknolojilerin bir araya gelmesi ile birlikte robot teknolojileri, hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde gelişiyor.

Bu teknolojiler ile birlikte robotlar, ilerleyen dönemlerde insanlar ile iç içe bir çalışma sergileyebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi Sürpriz Yaptı: Robot Köpek CyberDog ‘u Tanıttı!

Güney Kore, Kuzey Kore Sınırına Kontrol İçin Robot ve Yapay Zeka Destekli Gözetleme Sistemleri Konuşlandıracak 

Realme, Akıllı LiDAR Sistemi Bulunan Yeni Robot Süpürge Modelini Tanıttı!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR