Facebook Yeni Sayfalar Tasarımı

Facebook, ‘Sayfalar’ bölümünde yeni bir tasarımı kullanıma sunuyor. Yeni tasarımda; kullanıcıların, sayfayı ziyaret ettikleri zaman o sayfayı beğenen kişi sayısı yerine toplam takipçi sayısını görmeye başlayacağı ifade ediliyor. Bununla birlikte, onaylı sayfalar tarafından yapılan yorumlar öne çıkarılarak platformdaki asılsız bilgi akışının önlenmesi hedefleniyor. 7 Şubat’ta kullanıma sunulan tasarımın, gelecek haftalarda daha yaygın bir biçimde görülmesi bekleniyor. 

Sosyal medya devi Facebook,Sayafalar bölümünde yeni bir tasarımı kullanıma sunmaya hazırlanıyor. ‘Sayfalar’; güncel olarak ünlüler ve politikacıların yanı sıra, işletmelerin de hayranları ve müşterileriyle etkileşimde bulunmak üzere kullandıkları halka açık profiller olma niteliği taşıyor. Çoğu kullanıcı, herhangi bir sayfanın sahibi veya yöneticisi olmasa da sıklıkla bu sayfaları ziyaret ediyor. Bu da ‘Sayfalar’ bölümünü, kullanıcıların Facebook deneyiminin önemli bir parçası haline getiriyor. Normal şartlarda; kullanıcılar, belli bir sayfayı ziyaret ettiklerinde o sayfanın takipçi sayısı yerine, sayfayı beğenen kişi sayısını görebiliyor.  

Aktarılan detaylara göre; yeni ‘Sayfalar’ tasarımı ile birlikte Facebook kullanıcıları, artık sayfaların beğeni sayısı yerine toplam takipçi sayısını görebilecek. Sayfaların takipçi sayısı, doğrudan o sayfanın bildirimlerini açan kişi sayısına da tekabül ettiğinden söz konusu değişiklik, sayfa yönetimini kolaylaştıracak. Yeni tasarım, biyografi bölümü gibi sayfaya ilişkin önemli bilgilerin de daha hızlı bir biçimde bulunmasını kolay hale getirecek. Söz konusu tasarım ayrıca, birçok yeni özellikle birlikte gelecek. ‘Sayfalar’ sekmesinde artık, diğer tanınmış kişiler ve sayfalara bağlantılar öneren bir ‘Haber Kaynağı’ ve ‘Soru-Cevap’ bölümü de yer alacak. Facebook ayrıca; sayfası olan kişilerin, özel ve genel profilleri arasında geçiş yapmasını da kolaylaştıracak. Bu kişilere, çevrim içi profillerini yönetmek üzere gelişmiş araçlar sunulacak.  

Yeni ‘Facebook Sayfalar’ tasarımı, önemli güvenlik önlemleri ile birlikte gelecek 

Facebook Yeni Güvenlik Önlemleri

Yeni ‘Facebook Sayfalar’ tasarımı ile ilgili güncellemenin önemli bir parçası da yeni güvenlik önlemleri olacak. Facebook’un takipçilerle bağlantı kurmak için güvenli bir yer olmasını istediğini ifade eden sosyal medya devi; nefret söylemi, şiddet, cinsel içerik, spam içerik ve başka birini taklit etme de dahil olmak üzere platform kurallarına aykırı olan etkinlikleri tespit etme kabiliyetini geliştirecek. Bu amaçla, sahte hesaplar tarafından paylaşılan içeriklerin daha kolay tespit edilebilmesi için doğrulama rozetleri daha görünür hale getirilecek. Böylece; onaylı bir sayfa, başka bir sayfada yorum yaparsa bu mesaj, yorumlar bölümünde daha üstte görünecek. 7 Şubat itibarıyla kullanıma sunulan yeni tasarım, gelecek haftalarda tüm kullanıcılar tarafından görülmeye başlanacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp Kullanıcı Verileri, 8 Şubat’tan İtibaren Facebook ile Paylaşılmaya Başlıyor!

‘Facebook’ ve ‘Instagram’a Reklam Yasağı Uygulaması Yolda! 

Facebook Kodlarındaki Bir Açık, Instagram Kullanıcılarının Bazı Verilerine DM Yoluyla Erişilebilmesine Neden Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz