Samsung 180 Derece Dönebilen Pop-Up Kamera

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 180 derece dönebilen ‘Pop-Up (motorize)’ kamera patenti aldı. ‘Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)’dan alınan patent dosyasındaki kamera teknolojisinin; arka kameranın, ön kamera olarak kullanılabilmesini mümkün hale getirdiği ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 180 derece dönebilen ‘Pop-Up (motorize)’ kamera patenti aldı. ‘Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)’dan bu yılın Ocak ayında alınan patent dosyasındaki teknolojinin; arka kameranın, ön kamera olarak kullanılabilmesini mümkün hale getirdiği ifade edildi. Patent dosyasına yerleştirilen görseller, kameranın cihazın sol üst köşesine yerleştirilen bir kamera modülünü kullanacağına işaret etti. Bununla birlikte; yukarı kayarak cihaz dışına çıkan kameranın, 180 derece dönerek ön kamera haline gelebildiği görüldü.  

Samsung 180 Derece Dönebilen Pop-Up Kamera

Söz konusu teknolojinin, arka kamera çözünürlüğü ve kalitesinin ön kamerada da kullanılabilmesini mümkün kılmayı hedeflediği belirtildi. Bununla birlikte; bu tip bir teknoloji sayesinde, ön kamera kurulumu ortadan kalkacağı için ekran-gövde oranının da artırılabileceği tahmin edildi.  

Samsung, ‘Galaxy A80’de de arka kamerası dönebilen bir telefon teknolojisini tanıtmıştı 

Arka Kamerası Dönebilen Telefon

Diğer yandan; Samsung, daha önce ‘Galaxy A80’ akıllı telefon modelinde de arka kamerası dönebilen bir telefon teknolojisini kullanıcı beğenisine sunmuştu. Cihaz ekranının üst kısmına yerleştirilen ve kamera modülünü de içerisinde bulunduran hazne, 180 derece dönebiliyordu. Böylece tek bir kamera kurulumu, hem ön kamera hem de arka kamera olarak kullanılabiliyordu. Fakat patenti alınan yeni teknolojinin, çok daha komplike teknik detaylara sahip olması nedeniyle henüz son tüketici beğenisine sunulan herhangi bir telefonda kullanılmayacağı tahmin edildi. Kameranın çok fazla mekanik detaya sahip olmasının, son tüketicide daha fazla sorun anlamına gelebileceğinin de altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, Kaydırılabilir ve Bükülebilir Ekran Üzerinde Çalıştığını Doğruladı

Samsung, 2020 Yılının Son Çeyreğinde Net Kar Oranını Bir Önceki Yıla Göre Yüzde 30 Artırdı! 

Samsung, ‘980 PRO’ SSD Modelini 2 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Satışa Sundu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz