Samsung Galaxy Chromebook 2 Özellikleri

2021 yılının Şubat ayında tanıtılması beklenen ‘Samsung Galaxy Chromebook 2’ dizüstü bilgisayar modelinin temel özellikleri ve fiyatı, ‘WalkingCat’ isimli bir Twitter hesabı tarafından sızdırıldı. Dünyanın ilk QLED ekranlı ‘Chromebook’u olacağı ifade edilen cihazın, 699 dolarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı belirtildi.  

Şubat ayında tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Chromebook 2’ dizüstü bilgisayar modelinin temel özellikleri ve fiyatı, ‘WalkingCat’ isimli bir Twitter hesabı tarafından sızdırıldı. Google’ın başlangıçta öğrenciler ve alım gücü düşük olan kullanıcılar için geliştirdiği bir cihaz olan ‘Chromebook’ serisi, Samsung tarafından geliştirilmesiyle beraber fiyat noktasında önemli bir yükseliş yaşadı. Dünyanın ilk QLED ekranlı ‘Chromebook’u olacağı ifade edilen cihazın, 699 dolarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı belirtildi. Bir önceki nesil ‘Chromebook’un, 999 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğu da biliniyordu.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Samsung Galaxy Chromebook 2’, 13.3 inç büyüklüğünde QLED bir ekran ile gelecek ve cihaz, dünyanın ilk QLED ekranlı ‘Chromebook’u olacak. Önceki nesle göre yüzde 178 daha yüksek ses çıkışı yapabilen bir hoparlöre sahip olacak olan model, gücünü 10. nesil Intel Core ‘i3’ işlemci modelinden alacak. Ultra ince bir tasarım ile tüketici beğenisine sunulacak bilgisayar, 1.2 kg ağırlığında olacak. Ürünün bataryası ise tek şarj ile 12 saatin üzerinde bir kullanım ömrü sunacak. Cihaz, bağlantı teknolojileri noktasında da ‘Wi-Fi 6’ desteği ile gelecek. 

‘Samsung Galaxy Chromebook 2’ dizüstü bilgisayarın tanıtım tarihi, 21 Şubat olarak belirlendi

Samsung Galaxy Chromebook 2 Tanıtım Tarihi

Diğer yandan ‘WalkingCat’, paylaştığı görsel ile modelin tanıtım tarihine ilişkin bir bilgi de aktardı. Paylaşılan görsele göre; ‘Samsung Galaxy Chromebook 2’ dizüstü bilgisayarın tanıtım tarihi, 21 Şubat olarak belirlendi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei’nin İlk Kirin 990’lı Dizüstü Bilgisayarının Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei, MateBook D Serisine İki Dizüstü Bilgisayar Ekliyor

Acer, 10. Nesil i7 Intel Core İşlemcili ‘ConceptD 7’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz