Teknosa Büyüme 2020

Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61’lik bir büyüme yaşadığını açıkladı. Kuruluşundan bu yana en yüksek çeyrek performansını yakaladığını duyuran şirket, 20 yılın en iyi performansına ulaştığını dile getirdiElektronik perakende zinciri ayrıca, üçüncü çeyreği 1.7 milyar liralık ciro ve 62.5 milyon liralık net kârla kapattığına işaret etti.  

Teknosa, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 61’lik bir büyüme kaydederek 20 yılın en iyi performansına ulaştığını açıkladı. Aktarılan detaylara göre şirket, söz konusu dönemde 1.7 milyar liralık ciroya 62.5 milyon liralık net kâra ulaştı. Elektronik perakende zincirinin yılın ilk dokuz ayındaki toplam cirosunungeçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artış göstererek 3 milyar 674 milyon liraya, kârlılığının ise 15.9 milyon liraya ulaştığı belirtildi. 

Paylaşılan diğer detaylara göre; sağlıklı ve güvenli alışveriş ortamı sağlanarak Haziran ayında açılan Teknosa mağazaları satışlara önemli katkısını sürdürürken, “Teknosa.com” ve mobil uygulamalardaki yükselen grafik de devam etti. E-ticarette, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde geçen yıla göre yüzde 123 büyüme elde eden şirket, bu büyüme ile ilk dokuz aydaki online cirosunu da 705 milyon lira seviyesine çıkardı. Şirket, e-ticaretteki toplam cirosunun geçen yıla göre yaklaşık 4 kat artış gösterdiğine işaret etti.  

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı

Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran ise 2020 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını değerlendirdi. Oran, konuya ilişkin açıklamasında “Yeni Neslin Teknosa’sı vizyonuna göre oluşturduğumuz, değişime hızla adapte olabilen müşteri odaklı yol haritamız sayesinde kuruluşumuzdan beri geçen 20 yılın en iyi çeyrek performansını yakaladık. Dijital ve müşteri odaklı dönüşümümüz, sürekli değişen ve artan teknoloji ihtiyaçları karşısında en iyi şekilde hizmet vermemizi sağladı. Bu sayede pek çok kurumun farklı zorluklar yaşadığı pandemi sürecinde Teknosa olarak sağlıklı büyüme ve karlılık hedefimize ulaştık. Rekor satışların ve yükselen performansımızın yanı sıra dayanıklı ve çevik bir organizasyon yaratmayı başardık. Odağımızda dijital dönüşümde hızlanıp, süreçlerimizi yalınlaştırmak ve veriye dayalı olarak geleceği şekillendirmek var. Müşteri deneyiminde ve memnuniyetinde çıtayı daima yükselteceğiz” ifadelerine yer verdi.  

Teknosa Genel Müdürü: “Araçta teslimat uygulaması, sektörde sadece Teknosa bünyesinde var”

Teknosa Araçta Teslimat

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan da benzer şekilde, açıklamasında verilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pandemi ile birlikte hızlanan dijital dönüşümün Teknosa’ya önemli bir avantaj ve önümüzdeki dönem için fırsat sunduğunun altını çizen Gürcan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Teknosa olarak müşterilerimizi talep ettiği ürünlerle doğru zamanda, istediği kanalda kolay ve hızlı şekilde, en iyi deneyimle buluşturmak ve bunu en verimli şekilde yapmak için pek çok parametreyi takip ediyoruz. Müşterilerimiz her an kesintisiz deneyim ve hızlı servis istiyor. Daha da önemlisi, kendilerine özel önerilere ilgi gösteriyor. Biz de bu çerçevede çevik yapımız, güçlü altyapımız ve veri bazlı iş modelimiz ile önemli geliştirmeler yapıyor, bunun geri dönüşlerini alıyoruz. Online ve offline kanallarda oluşturduğumuz entegre gücü, müşteri odaklı yenilikçi hizmetler sunarak değere dönüştürüyoruz. 

Bu süreçte artan teknoloji ihtiyaçlarına erişimi kolaylaştırmak için hızlı teslimat ağımızı büyüttük. Şu anda online alışverişlerde 48 ilde aynı gün ve ertesi gün teslimat gerçekleştiriyoruz. ‘Araçta teslimat’ (Click & Drive) uygulaması da sektörde sadece Teknosa bünyesinde var. Online kanallarımızda müşterilerimize birebir deneyim sunmak için geliştirdiğimiz canlı destek (live-chat), WhatsApp destek hizmetlerimizden sonra çok yakında sektörde ilk olarak video-chat hizmetini de başlatacağız. Teknoloji severler, mağazadaki uzman arkadaşlarımıza video üzerinden erişip, mağazaya gitmeden ürünleri deneyimleme ve detaylı bilgi alma imkanına sahip olacaklar. Önümüzdeki dönemde satın almadan ödeme seçeneklerine, teslimattan satış sonrası hizmetlere kadar her konuda öncü çözümler geliştirmek ve müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak için çalışıyoruz. 20 yıldır olduğu gibi Türkiye’de teknolojinin güvenilir ve sevilen adresi olmayı sürdüreceğiz.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Teknosa Açılış Tarihi Belli Oldu

Elektrikli Aston Martin DB5 Junior Türkiye’ye Geliyor!

Acil Durum Anlarında ve Depremde Hayat Kurtaran Uygulamalar 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz