PlayStation Vita için 2012’de özel olarak piyasaya sürülen Persona 4 Golden oyunu Steam’e geliyor. SteamDB adlı web sitesinde bulunan bilgilere göre RPG türündeki Person 4 Golden oyununu, kısa bir sonra PC kullanıcıları da oynayabilecek. 

Sony 2012 yılında piyasaya sürmüş olduğu Persona 4 Golden adlı oyunu sadece PlayStation Vita’da deneyimlemeye izin veriyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre ise oyunun kısa süre sonra Steam’e geleceğini gösteriyor. Yani PC oyuncuları da Persona 4 Golden’ı deneyimleyebilecek. 

SteamDB isimli internet sitesi Steam’in veritabanındaki değişiklikleri takip ediyor ve site detaylı bir şekilde incelendiğinde Steam’e eklenen yeni oyunları tespit edebiliyor. Web sitesi son olarak ise Steam’e Persona 4 Golden oyununun ekleneceğini ortaya çıkardı. Elde edilen verilere göre Persona 4 Golden’ın çok kısa süre sonra PC oyuncularına da sunulacağını ortaya koymuş oldu. 

Persona 4 Golden  hile koruma kalkanına sahip olacak

Bir Twitter kullanıcısı Persona 4 Golden için hazırlanan bir internet sitesi keşfettiği bilgisini paylaştı. Nibellion adlı kullanıcının keşfettiği internet sitesinde, oyunun PC sürümünün Denuvo DRM özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Denuvo DRM, bir kopya ve hile koruma kalkanı olarak biliniyor. Koruma kalkanı olarak adlandırılan Denuvo DRM olsa bile bilgisayar korsanları bilgisayar oyunlarını kırmayı da başarabiliyor. Durum böyle olunca Denuvo DRM’nin güvenliği elbette ki tartışmalara açık bir hale geliyor. Oyunseverlere göre ise söz konusu koruma kalkanı, oyunlarda önemli kasılmalara yol açıyor. Geçmiş dönemlerdeki bazı geliştiriciler, oyunlarda kasma sorununa sebep olduğu nedeniyle özelliği oyunlarından kaldırmışlardı. 

PC versiyonuna gelmesi beklenen Persona 4 Golden’ın ne zaman sunulacağı ise şu an bilinmiyor. Ancak Steam’e eklendiği takdirde PC oyuncuları da PlayStation Vita’nın en popüler RPG oyunlarından biri olan Persona 4 Golden’ı deneyimleme imkanı bulacaklar. 

Persona 4 Golden nasıl bir oyun?

Oyun oldukça detaylı tasarlanan bir rol yapma oyunu olarak adlandırılıyor. Oyuncular bir karakterin hayatına eşlik ediyor. Animeseverlerin fazlasıyla beğendiği oyunda ana karakterin yanı sıra yan karakterlerin de fazlasıyla detaylı olması ilgiyi daha da artırmayı başarıyor. Senaryosu ve detayları büyük ilgi çeken Persona 4 Golden’da oyuncular maceradan maceraya atlayarak heyecan dolu zaman geçirebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Rol Yapma Oyunu Stirring Abyss Tanıtıldı

Daha Önce Belli Olan ve PlayStation 5 ile Geleceği Sızdırılan 38 Oyun

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz