Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Teknoloji devi Apple’ın en iddialı akıllı telefonlarından birisi olan iPhone 14 Pro ile çekilen reklam filmi Büyük Kaçış’ ın çekimleri dün gerçekleşti. iPhone 14 Pro’daki kameranın yetenekleriyle neler yapılabileceğini göstermeyi amaçlayan reklam filmi, İstanbul’un en kalabalık ve en popüler mekanlarından birisi olan Kapalıçarşı’da gerçekleşti.

iPhone, akıllı telefon teknolojisinde gelmiş olduğu son noktayı göstermek için oldukça orijinal bir yöntem daha uyguladı. iPhone 14 Pro’nun kamera yeteneklerini göstermek için İstanbul Kapalıçarşı’da Büyük Kaçış adlı bir reklam filmi çekildi. İşte detaylar!

Film Kapalıçarşı’da Çekildi

Kapalıçarşı’nın dar sokaklarında koşuşturma, zıplama ve her türlü itiş kakışı yakalamak için Hareket modunun gelişmiş sabitleme yeteneklerinin kullanıldığı çekimler esnasında ayrıca odağı sorunsuz bir şekilde değiştirmek için de Sinematik mod kullanıldı. Bu iki modun yanı sıra en küçük detayları bile vurgulamayı başaran makro çekim özelliği, ağır çekim özelliği ve loş ışık performansı gibi özelliklerden de yararlanıldı. Türkiye’nin kültürel mirasından ilham alan filmde eski ve geleneksel olanı harmanlanarak seyircinin Kapalıçarşı’yı yeni bir şekilde deneyimlemesi sağlanıyor.

Yeni iPhone 14 Pro ile Türkiye’nin ve hatta dünyanın en efsanevi yeri olan Kapalıçarşı’da çekilen “Büyük Kaçış”, 14 Pro’nun kamerası ile neler yapabileceğinizin en somut göstergesi. Çekimlerde iPhone kamerasının Hareket modu, Sinematik modu, Makro çekim, loş ışık ve ağır çekim özelliklerinden yararlanarak oldukça iddialı bir iş ortaya çıkartıldı.

Yönetmen ve Oyuncuların Yorumları

Büyük Kaçış ve iPhone 14 Pro hakkında çeşitli yorumlarda bulunan yönetmen ve oyuncular, teknolojinin geldiği boyutun sinemaya etkilerinden bahsetti. Bu konuda yönetmen Sinan Sevinç:

“iPhone’un teknolojisinin bu kadar erişilebilir olması inanılmaz. Hepimizin film yapımında yararlanabileceği özellikler var. Bu küçük aygıtlara sığan özellikler gerçekten inanılmaz ve her seferinde daha da iyi hale geliyor.”

“iPhone 14 Pro, muhteşem filmler çekmek için gereken tüm ekipmana sahip. Ben sinema okurken, çekim yapmaya başlayabilmek için bile çok fazla ekipmana ihtiyaç duyardık. Şimdi, cebinize sığan bu aygıtla her yerde çekim yapabiliyorsunuz.” açıklamalarında bulundu.

Aktör Bartu Küçükçağlayan ise;

“Normalde rol yaparken önünüzdeki devasa kameranın üstünlüğünü hissedersiniz. iPhone ile bu hiyerarşi kayboldu sanki. Rol ve gerçek arasındaki dengeyi kurmak bir aktör için zordur. iPhone bu konuda bana epey yardımcı oldu.” dedi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz