Okuma Süresi
2 dakika

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip müzik platformlarının başında gelen Spotify, Stream On 2023’te birçok sanatçı, podcast yayıncısı ve içerik üreticisini ağırladı. Ayrıca yeni arayüz ve birçok farklı deneyimi kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanan şirket, o yenilikleri de etkinlik içinde tanıtmayı ihmal etmedi. 

Spotify Baştan Aşağı Yenileniyor!

Dünyanın dört bir yanından sanatçı, şarkı yazarı, video, içerik üreticisi ve podcast yayıncısı, Spotify’ın ikinci kez düzenlenen ve duyurular, ilham verici hikayeler ve global platforma gelen yeni araç ve olanakların uygulamalı demolarla birlikte paylaşıldığı Stream On etkinliğinde bir araya geldi. Bu etkinlikte Spotify’a eklenen birçok ek özellik tanıtıldı. Bu özellikler; hem müzik ve podcast dinleyicilerini hem de içerik üreticileri ve sanatçıları ilgilendiriyor.

Yeni özelliklerle güçlenmiş Spotify, bugünden itibaren 500 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısına kademeli olarak sunulacak. Yenilikler ise aşağıdaki gibi sıralanıyor

  • Spotify, Smart Shuffle özelliği ile tek bir dokunuşla mevcut bir çalma listenizi tamamlayacak yeni şarkılar ekliyor. Aslında geçtiğimiz aylarda Spotify’a “Zenginleştir” özelliği gelmişti. Smart Shuffle ise bu “Zenginleştir”in daha gelişmiş versiyonu olarak karşımıza çıkacak.
  • Podcast önizlemelerinin başarısının ardından içerik üreticiler; kullanıcıların oynatmadan veya kaydetmeden önce önizleme yapabilmesi için müziklerinin ve podcast’lerinin önizlemelerini seçebiliyor veya Spotify’ın otomatik olarak oluşturmasını sağlayabiliyor.
  • Tıpkı müzikte olduğu gibi, Spotify artık podcast’ler için de Otomatik Oynatma hizmeti sunacak: Bir podcast sona erdiğinde, kullanıcının zevklerine uyan ve konuyla ilgili olan başka bir bölüm otomatik olarak oynatılmaya başlayacak.
  • Ayrıca Spotify’ın arayüzüne Tiktok ve Instagram benzeri akışlar eklenecek. “Müzik”, “Podcast’ler ve Programlar” ve “Sesli Kitap” olarak ayrılan bu üç farklı akışa ‘Ana Sayfa’ sekmesinde ekranın üst kısmından ulaşmak mümkün olacak. Bu menüler kısmında seçtiğiniz kısımda ise Tiktok benzeri video içeriklere ulaşabileceksiniz.

Spotify’ın kurucusu ve CEO’su Daniel Ek açılış konuşmasında; “Stream On, Spotify’ı hayata geçirmeye devam ederken izlediğimiz yolları anlatmaya ve kariyerinin her aşamasındaki içerik üreticilere onlarla iş fırsatları konusunda açık olduğumuzu bilmelerini sağlamaya odaklanıyor. Spotify olarak odağımızda ise içerik üreticilerin kariyerlerini kurabileceği, geliştirip büyütebileceği ve dünyanın da onların yaratıcılıklarından ilham alabileceği bir ‘yuva’ inşa etmek var.” dedi ve sözlerini sürdürdü: “Neredeyse 17 yıldır yaptığımız şey de tam olarak bu: İçerik üreticilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak ve başarıya giden yeni yollar çizmelerine yardımcı olmak için bu yuvayı inşa etmek, iyileştirmek ve yeniden tasarlamak. Geleceğe baktığımızda ise, onlara her zamankinden daha fazla yaratıcılık, keşif ve kişiselleştirme imkanı sağlamak için en iyi kaynakları, desteği ve etkileşimi sunarak bu tutkumuzu yeni dikey alanlarda daha da fazla içerik üreticisine ulaşacak şekilde genişletmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz