Okuma Süresi
1 dakika

Sürat Kargo, dünyada KOVİD-19 Tedbir Sertifikası alan ilk kargo şirketi olduğu belirtildi.  RoyalCert tarafından Kovid-19’a karşı tüm tedbirlerin alındığını tescilleyen TVRM (Transmittable Virus Risk Management) sahip olan Sürat Kargo’nun bu süreçte tedbirleri sıkı tuttuğu aktarıldı.

Sürat Kargo, tüm dünyanın etkisi altında kaldığı bu süreçte koronavirüse karşı tüm tedbirlerin alındığını tescilleyen TVRM Kovid-19 sertifikasını alan dünyanın ilk kargo şirketi olmayı başardı. Şirketin hem müşterileri hem de çalışanları için belirlenen koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirleri alması sebebiyle TVRM (Transmittable Virus Risk Management) Kovid-19 sertifikasına sahip olmayı başardığı belirtildi.

RoyalCert Türkiye Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri tarafından verilen sertifikanın duyurulması ile alakalı düzenlenen toplantıda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal bazı açıklamalarda bulundu. Gülal: “Kovid-19 tedbirlerini maksimum seviyede alan şirket Sürat Kargo… Dünya ve ülkemiz olağanüstü bir süreç yaşıyor. Biz de bu sürece uygun olarak adımlarımızı atıp şirketimizi geleceğe taşımaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı’da söz konusu TVRM sertifikası hakkında açıklamalarda bulundu. Namlı, TVRM’nin insandan insana bulaşıcı tüm risklere karşı alınan önlemleri ihtiva ettiğini ve RoyalCert Almanya tarafından başlatıldığını açıkladı. Ayrıca, TVRM sertifika programının 4 ülkede devam ettiğini belirtti. Namlı sözlerine şu şekilde devam etti: “Sürat Kargo, lojistik sektöründe bu belgeyi alan ilk şirket. Bu sertifika verilirken kalite yönetiminden iş sağlığı güvenliğine, çevre yönetimine kadar uçtan uca tüm kriterler değerlendiriliyor. Bunlara ek olarak COVID-19’a karşı hijyen, maske ve mesafe gibi konular denetlenmekte.”

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’de İlk Defa Koronavirüs Geçiren Bir Hasta Yeniden Koronavirüse Yakalandı

YouTube Koronavirüs Aşısı ile İlgili Komplo Teorileri Barındıran Videoları Kaldıracak

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz