Zoom Phone Hibrit Çalışma

Zoom Video Communications, hibrit çalışma modeline yönelik geliştirdiği yeni Zoom Phone cihazlarını görücüye çıkardı. Poly ve Yealink’in donanım desteği ile ortaya çıkan cihazların, çağrı ve toplantılar için hepsi bir arada masaüstü telefon çözümü sunduğu belirtildi.  

Zoom Video Communications, ev ve ofislerden paylaşımlı alanlara kadar farklı sektörlerde hibrit çalışma modeline geçiş yapan iş gücü için optimize edilmiş yeni bir donanım kategorisi olan ‘Zoom Phone’ cihazlarını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Tanıtılan cihazların, Zoom’un yazılım teknolojileri ile donanım tarafındaki iki önemli oyuncu olan Poly ve Yealink’in hepsi bir arada masaüstü telefon uygulamaları kapsamında sunduğu HD video konferans toplantıları, telefon görüşmeleri ve interaktif beyaz tahta özelliklerini desteklediği ve video ve ses ile dokunmatik ekran çözümlerinin bir birleşimini sunduğu ifade edildi.  

Frost & Sullivan’da Bağlantılı Çalışma Araştırmaları Başkan Yardımcısı Elka Popova, konuya ilişkin açıklamasında “Zoom’un, güçlü bulut telefonu hizmeti Zoom Phone, sunduğu yenilikçi çözümlerle küresel pazarda ilgi toplamaya devam ediyor. Eski telefon çözümlerine karşı her zaman yıkıcı bir alternatif olan Zoom Phone çözümleri, işletmelerin tedarik edilmesi, dağıtılması ve yönetilmesi kolay cihazlarla çalışma alanlarını video çözümleri ile etkinleştirmelerini sağlayarak değer teklifini daha da geliştirmektedir” ifadelerini kullandı.  

Zoom Phone ve Zoom Rooms Başkanı Graeme Geddes ise “Geleneksel iş süreçleri her geçen gün dijital dünyaya daha fazla uyum sağlıyor. Amacımız ses ve video arasındaki çizgileri bulanıklaştırarak iş gücünü daha fazlasını başarabilmeleri konusunda güçlendirmek. Yeni Zoom Phone cihazları programı, Poly ve Yealink iş ortaklığı ile amaca yönelik olarak oluşturulmuş Zoom Phone donanımlarından oluşan bir seçki içeriyor. Bu çözümler iletişimi kolaylaştırıyor, uyuşmazlığı ortadan kaldırıyor ve güçlü bir iletişim deneyimi sağlıyor” şeklinde konuştu. 

İşte Zoom Phone cihazlarının öne çıkan özellikleri!

Zoom Phone Özellikleri

Aktarılan detaylara göre; tanıtılan cihazlar, hem son kullanıcılara hem de BT (Bilişim Teknolojileri) departmanlarına fayda sağlayarak lisanslamayı, kurulumu, kullanımı ve yönetimi basitleştirmeyi hedefliyor. Zoom Phone cihazlarının öne çıkan diğer özellikleri ise şu şekilde: 

  • Zoom’un güçlü özelliklerine sahip tam özellikli bir masa telefonu: Zoom Phone cihazları, ‘her zaman açık ekran’ özelliğine sahip olma niteliği taşıyor. Diğer bir deyişle cihazlar, anında iletişim ve iş birliği için daima hazır hale geliyor. Cihazlar aracılığıyla kolayca anlık veya planlanmış toplantılar başlatılabiliyor, telefon görüşmeleri yapılabiliyor, sesli postalar kontrol edilebiliyor veya içerik paylaşımı ve açıklama ile sanal olarak iş birliği yapılabiliyor. 
  • Zoom Admin Portal aracılığıyla merkezi yönetim: Cihazlar, uzaktan provizyon ve güncellemelerle basitleştirilmiş, ölçeklenebilir ve merkezi bir yönetim sunuyor. 
  • Ek lisans gerekmez: Kullanıcılar, Zoomhesaplarıyla ZoomPhone cihazlarında oturum açıp anında ofis deneyimi yaratabiliyor.  
  • Kullanıcıya özel kişiselleştirme: Cihazlar, entegre video öncelikli birleşik iletişim deneyimi için kullanıcı takvimi, durumu, toplantı ayarları ve telefonla eşitleniyor. 
  • Sıfır dokunuş ile kurulum özelliğiyle basitleştirilmiş katılım: Basitleştirilmiş kurulum ve kullanıcı deneyimi ile BT desteği ihtiyacı en aza indiriliyor. 
  • Etkileşimli beyaz tahtaya sahip dokunmatik ekran: Kolayca dışa aktarılabilen ve paylaşılabilen etkileşimli beyaz tahta ile kullanıcılar, iş arkadaşlarıyla ortak çalışabiliyor.
  • Zoom Sertifikalı: Zoom sertifikalı bir donanım kategorisi olan ve yeni bir toplantı deneyimi sunan Zooom Phone çözümlerine, zaman içinde daha fazla cihaz ekleneceği ifade ediliyor. 

Zoom Phone cihazları, yetkili Poly ve Yealink satıcılarından da satın alınabiliyor

Zoom Phone Cihazları

Zoom Phone cihazlarının başlangıç ürünleri, Poly ve Yealink olmak üzere iki Zoom donanım ortağının yenilikçi çözümlerini içeriyor ve gelecekte iş ortaklarının sayısının da artacağı belirtiliyor. Poly Voice Collaboration Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü John Lamarque, “Poly CCX 600 Desk Phone ve entegre kameralı CX 700 Desk Phone” ile ilgili açıklamasında “Zoom Phone Cihazları olarak Poly CCX ailemize yerel Zoom deneyimini ilk entegre eden çözüm ortaklarından biri olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, hepimizin bildiği ve sevdiği Zoom platformunu dokunmatik ekran özelliği ile destekleyerek güçlü ve sürükleyici bir deneyim sunuyor” ifadelerine yer veriyor.  

“Yealink VP59 Smart Video Phone” ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yealink Ürün Başkan Yardımcısı Alvin Liao ise “Yeni, güvenilir ve son teknoloji VP59 görüntülü telefonu, bir Zoom Phone cihazı olarak tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. VP59 görüntülü telefonun dokunmatik ekranı, Zoom’un endüstri lideri video iletişim platformu tarafından desteklenecek ve müşterilere kullanıcı dostu bir arayüz ve sezgisel bir deneyim sunacak” diyor. Zoom Phone cihazları, ‘Zoom Hardware-as-a-Service’ programı aracılığıyla veya yetkili Poly ve Yealink satıcılarından satın alınabiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Zoom, iPad Pro ve Zoom Phone Güncellemeleri ile Önemli Özellikler Sunmaya Başladı

Zoom, İlk Sosyal Etki Raporunu Yayınladı: 95 Milyar Dakika Ders İşlendi

‘Zoom Phone’ Bulut Telefon Hizmeti, Türkiye’de Kullanıma Sunuldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz