Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, İşletmeler İçin Profesyonel Profil Sayfası Test Etmeye Başladı 

Twitter, İşletmeler İçin Profesyonel Profil Sayfası Test Etmeye Başladı 

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, işletmeler için profesyonel profil sayfası test etmeye başladığını duyurdu. Profesyonel profillerde, hesap sahiplerinin hedef kitlelerinin görmesini istedikleri bilgileri koymak için kullanabileceği bir ‘Hakkında’ bölmesi bulunacağı ifade edildi.  

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, işletme hesapları için yeniden tasarlanan yeni bir profesyonel profil sayfası test etmeye başladığını duyurdu. Söz konusu profillerde, hedef kitlenin işletme hakkında daha fazla bilgi görüntüleyebilmesinin mümkün kılınacağı ifade edildi. Şirketin konu üzerine çalışan ‘Twitter Business’ birimi, ‘Profesyonel Profiller’ ile ilgili ilk duyuruyu yaptı ve bu hesapların nasıl görüneceğine ilişkin bir ekran görüntüsü de paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsü; profesyonel profillerde hesap ismi, web sitesi bilgisi, takipçi sayısı ve takip edilen kişi sayısı yanına Facebook’takine benzer bir ‘Hakkında’ bölümü de ekleneceğini ortaya koydu.  

Aktarılan detaylara göre Twitter, profesyonel profillerde işletmenin adres bilgisini de ‘Hakkında’ bölmesine taşıyacak. Bu bölümde, adrese ilişkin bir harita ve çalışma saatleri bilgisi de yer alacak. Hesabı ziyaret eden kullanıcılar, alt kısımdan söz konusu işletmenin konumuna yol tarifi almak için bir oluşturulan bir seçeneğe tıklayabilecek. Bunun yanında ayrıca, kullanıcıların doğrudan işletme sahibiyle Twitter üzerinden iletişim kurabilmesini mümkün kılan başka bir seçenek de bulunacak. Diğer yandan Twitter; test ettiği yeni profil tipinin işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, yayıncılar, içerik oluşturucular ve Twitter’ı profesyonel amaçlarla kullanan kişiler için oldukça işlevsel olabileceğine işaret ediyor.  

Twitter ‘Profesyonel Profiller’ özelliği, pandemiden etkilenen işletmelere de yardımcı olmayı hedefliyor

Twitter Profesyonel Profiller

Bununla birlikte; Twitter tarafından kullanıma sunulacak olan ‘Profesyonel Profiller’, pandemiden etkilenen işletmelere de yardımcı olmayı hedefliyor. Özellikle süreçten ağır bir biçimde etkilenen küçük işletmelerin, platformun yeni özelliğinden faydalanabileceği tahmin ediliyor. Şirketin Ürün Müdürü Kayvon Beykpour, yapılan hamlenin yalnızca bir başlangıç olduğuna işaret ediyor. Bu nedenle; sosyal medya devinin, ilerleyen dönemlerde platforma işletmeler odaklı daha fazla özellik entegre etmesi bekleniyor. ‘Profesyonel Profiller’, güncel olarak ABD’de kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyor. Özelliğin, gelecek aylarda dünya genelindeki tüm kullanıcılar için yaygın kullanıma açılacağı belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, Resmi Twitter Profiline “Mars’ın İmparatoru” İfadesini Ekledi 

İddialara Göre Twitter, Clubhouse Uygulamasını Satın Almak İstiyor!

Twitter, ‘Spaces’ Özelliğinin Masaüstü Web Sürümüne de Geleceğini Doğruladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR