WhatsApp, bir süredir üzerinde çalıştığı sesli mesaj oynatma hızı özelliğini kullanıma açtı. Sesli mesajlarda oynatma hızı ayarlama imkanı sunan yenilik WhatsApp kullanıcıları için yayınlandı. 

WhatsApp’ın son dönemlerde platforma pek çok yeni özellik eklemek istediği biliniyor. Şirket bu bağlamda çalışmalarına devam ediyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının özellikle sesle iletişim noktasında yeni özellikler geliştirmeye çalıştığı da sızdırılan ve açıklanan bilgilerle ortaya çıkıyor. Bu bağlamda mart ayında şirketin üzerinde çalıştığı bilinen yeni bir özellik gün yüzüne çıkmıştı. İlk olarak Android ekosisteminde denendiği bilinen yeni özellik, kullanıcılara sesli mesajları farklı oynatma hızlarında dinleme imkanı sunacaktı. WhatsApp, aradan geçen sürenin ardından hem iOS hem de Android ekosistemi için söz konusu özelliği yayınlamaya başladı. 

YouTube gibi pek çok farklı platformda bulunan oynatma hızı ayarlama imkanı pek çok kişi tarafından da uzun süredir bekleniyordu. WhatsApp’ın sesli mesajları üç farklı hızda oynatmaya yarayan yenilik sayesinde artık kullanıcılar gelen sesli mesajları 1x, 1,5x ve 2x hızda oynatma imkanı bulacak. Bu sayede uzun sesli mesaj dinlemekten hoşlanmayan kullanıcılar iki kata varan hız ile kolay bir şekilde mesajları dinleyebilecek. 

WhatsApp sesli mesaj oynatma hızı ayarlama özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp’ın yeni özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların yapması gerekenler ise oldukça basit. Kullanıcılar bir sesli mesajı oynatmaya başladıkları anda sesli mesajın sağ tarafında özelliği deneyimlemeye yarayan bir simge görecek. Standart hız olan 1x işaretine tıklandığında oynatma hızı direkt 1,5x oluyor. Bir kere daha dokunulduğunda ise 2x hızında sesli mesaj dinlenebiliyor. Söz konusu oynatma hızını değiştirdiğinizde ses ayarı kaydediliyor. Yani uygulamadan çıkıp yeniden girdiğinizde, ses kaydını tekrar dinlemeye başlarsanız daha önce ayarladığınız ayarda dinlemeye başlıyorsunuz. Bu bağlamda hızı 1x’e çevirmek için yeniden ayarlamanız gerekiyor. Aksi takdirde söz konusu ayar kayıtlı kalıyor. Yeniden 1x hızına dönmek içinse simgeye dokunmanız yeterli olacaktır. 

Şirketin kullanıcılarına sunduğu yeni özellik mobil cihazlar, masaüstü sürüm ve tarayıcı versiyonları için de geçerli durumda. Ancak yeni yayınlanmaya başladığı için söz konusu özelliği henüz deneyimleyemeyecek kullanıcıların olması oldukça normal. Şirket zamanla tüm kullanıcıları için özelliği aktif edecek. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Rekabet Kurulu Tarafından Yapılan Açıklamayı Yalanladı! 

Telegram ve WhatsApp, Yeni Gizlilik Koşullarına İlişkin Göndermeli Paylaşımlarda Bulundu! 

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz