Labrys Yeni Nesil Danışmanlık

Pazarlama ve müşteri deneyimi alanlarında bütünleşik hizmetler sunan yeni nesil danışmanlık şirketi Labrys, 2021’de yüzde 20 büyürken ulaştığı ülke sayısını 15’e yükseltmeyi hedefliyor. Girişimci bir şirket olarak yola çıkan ve geldiği noktada 3 kıtada müşterileri için proje geliştiren şirket; stratejik danışmanlık, teknoloji çözümü ve uygulama servislerini bir potada eriterek çözüm üretiyor.  

Kitle pazarlaması, pazarlama otomasyonu ve müşteri deneyimi alanlarında strateji geliştiren ve uygulamalar arasında köprü kuran Labrys, pazarlama ve işletme bilgisini teknoloji birikimiyle harmanlayan yeni nesil bir danışmanlık şirketi olarak müşteri deneyimi dönüşümü projelerine imza atıyor. 2013 yılında bir girişimci şirket olarak kurulan Labrys, geldiği noktada İstanbul ve Dubai ofisleriyle 3 kıtada hizmet sunuyor ve 2021 yılında yüzde 20 büyümeyle müşterilerine ulaştığı ülke sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor. Orta ve Doğu Avrupa, Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Rusya’da operasyonlarını sürdüren şirketin; halihazırda 13 ülkede, 15’i aşkın sektörde 50’nin üzerinde projeye imza atmış durumda olduğu ifade ediliyor. Danışmanlık, teknoloji seçimi, teknoloji uyarlaması ve entegrasyonlar ile stratejik servisler olmak üzere dört ana başlık altında çözüm sunan Labrys, bu hizmetlerle ulaştığı müşteri sayısını yükseltmeyi amaçlıyor.  

Şirketin çalışmaları ve gelişimi hakkında bilgi veren Labrys Kurucu Ortağı Hakan Akkaya, açıklamasında “Şirketimizin kuruluş noktasında hedefi müşteri lokasyonlarında kurulan iş uygulamaları için danışmanlık yapmaktı. Teknoloji dünyasının geçirdiği hızlı değişim ve iş ortaklığı yaptığı teknoloji firmalarının stratejilerindeki değişiklikleri zamanında görüp değerlendiren şirketimiz, çalışma metodolojisini pivot ederek çok kısa bir süre içerisinde bulut altyapısı üzerinde çalışan müşteri deneyimi teknolojileri ile ilgili hizmetler verebilmek için yetkinlik geliştirmeye başladı. 2016 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen ve bölgede de ilk olan projelerle başlayan bu süreç, 2017 yılından itibaren ivme kazanarak Türkiye sınırlarını aştı. Bu paralelde 3 yıllık bir sürede 6 kat büyümeyi gerçekleştirerek, ciddi bir başarı hikayesi yarattık” ifadelerine yer veriyor. 

Labrys, pandemi sürecinde müşteri taleplerine çok hızlı yanıt verebildi

Labrys

Pandemi döneminde birçok kurumun çok önemli değişimleri kısa sürede gerçekleştirmek zorunda kaldığını belirten Akkaya, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürüyor: “Yapılan çeşitli araştırmalara göre yaklaşık 8-10 yıl sürecek bir dönüşümü 2-4 ayda gerçekleşti. Bu şirketler açısından önemli bir adaptasyon sorunu getirdi. Labrys’in kurguladığı tüm hizmet yapısı ise pandemi öncesinde bile bu yapıları ayağa kaldırmak ve pazarlama tarafındaki dijital dönüşümü en verimli şekilde gerçekleştirmek amacıyla kurgulanmıştı. O nedenle müşterilerimizin taleplerine çok hızlı yanıt verebildik. Bu süreçte yeni denetim ürünümüz ‘CX & Digital Marketing Audit’i sunduk. Bu ürünle müşterilerimizin bu yeni dünyaya hazır olup olmadıklarını 7 ayrı başlık ve 65’in üzerinde soruyla denetleyip açıklıkları belirliyoruz. Daha sonra ise bu açıklıkları gidermek için neler yapılabileceği konusunda birlikte yol haritaları çıkartabiliyoruz.” 

Labrys Yönetici Ortağı Sinan Günal ise Labrys’in bütünleşik hizmet anlayışına dikkat çekiyor ve şu ifadeleri kullanıyor: “Şu anda pazardaki oyuncuların hepsi işin sadece bir yerinden tutuyor. Sistem entegratörleri sadece teknolojinin çalışmasını önemsiyor, medya ajansları en çok medya harcaması yapmaya ve markanın varlıklarına trafik çekmeye odaklanıyor. Danışmanlık şirketleri aklı verip çoğunlukla uygulamayı yapamıyor. Ancak biz Labrys olarak, özellikle, içlerinden geldiğimiz müşteri deneyimi ve pazarlama alanlarında çalışan ekiplerin sıkıntılarını bilerek, yine içinden geldiğimiz teknoloji çözümlerinin hangi stratejilerle en etkin şekilde çalışır duruma getirileceğini belirliyor ve hayata geçiriyoruz. Diğer taraftan, pazarlama ve müşteri deneyimi dünyasının teknoloji ile evliliğinde başarı çıkması ancak teknoloji hayata geçtikten sonra da müşteri tarafındaki ekiplerin yanında olup sistemi işletme, teknoloji kullanımını mevcut iş yapış şekillerine uydurma ve olası süreç değişiklik ihtiyaçlarını göstermekle mümkün. Labrys’in fark yarattığı en önemli alanlardan bir tanesi de burası.” 

Labrys, 2020 yılını büyüme ile kapadı ve kadrosunu yüzde 50 büyüttü 

Labrys Büyüme 2020

2020 yılını büyüme ile tamamlayan yeni nesil danışmanlık şirketi Labrys, 2021 yılında da yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme oranı yakalamayı hedefliyor. Geçen yıl kadrosunu yüzde 50 büyüten şirket, 2021’de bu ivmeyi koruyarak İK profilini çokuluslu hale getirmeyi ve yüzde 25 oranında büyüme gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Şirket ayrıca, güncel olarak Oracle Müşteri Deneyimi ve Pazarlama Bulutu, AdformTealiumCake ve çeşitli mobil hizmet sağlayıcılarla teknoloji alanında iş birliği yapıyor. Labrys, müşteri deneyimi ve reklam ve pazarlama teknolojileri konusundaki iş ortaklıklarını uygun biçimde artırmak ve tamamlayıcı alanlarda yeni iş ortaklıkları yapmanın sadece 2021’de değil, bundan sonra da hep gündeminde olacağına işaret ediyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir, Geleneksel Esnafı Dijital Dönüşüm Sürecine Dahil Eden ‘GetirÇarşı’ İsimli Yeni Hizmetini Duyurdu! 

Boyner, ‘Boyner IQ’ Adını Verdiği Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Tanıttı 

Pandemi Sonrası Dijital Dönüşüm Süreçleri, Birkaç Aya Sığdırılabilmeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz