Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalWhatsApp Sohbet Geçmişi iOS ile Android Arasında Aktarılabilecek

WhatsApp Sohbet Geçmişi iOS ile Android Arasında Aktarılabilecek

WhatsApp, iOS ve Android cihazlar arasında sohbet geçmişi aktarmaya imkan tanıyan yeni bir özellik test etmeye başladı. WABetaInfo’nun paylaştığı görüntülerle, kullanıcıların artık üçüncü taraf uygulamalar kullanmaya gerek duymayacak. 

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp son dönemlerde, ciddi değişiklikler ve yenilikler için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket geçen aylarda uzun zamandır beklenen WhatsApp masaüstü sesli ve görüntülü konuşma özelliğini bünyesine eklemişti. Şimdi ise WhatsApp’ın hali hazırda üzerinde çalışmaya devam ettiği bilinen yeni bir özellik gün yüzüne çıktı. 

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüleriyle bir kez daha görülen özellik, kullanıcıların uzun zamandır beklediği iOS ile Android ekosistemi arasında sohbet geçmişi aktarma imkanı sunuyor. Pek çok kullanıcının şikayet ettiği sohbet geçmişini aktarma özelliği için, genelde üçüncü taraf uygulamalar kullanılıyordu. Ancak WhatsApp’ın aktardığına göre, bu yöntemeler Hizmet Şartları’nı ihlal ediyor ve güvenli değil. 

WhatsApp sohbet geçmişi iOS ‘tan Android ‘e taşınacak

Şimdi ortaya çıkan ekran görüntüleri ise, WhatsApp’ın bu konu için çalışmalarını başlattığını ve kullanıcılarına iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşımaya yarayan özelliği geliştirdiğini ortaya koyuyor. İleride yayınlanacak bir güncelleme ile kullanıcılara sunulacağı söylenen bu özellikte, sohbet geçmişi iOS için WhatsApp’tan, Android ekosistemi içinse WhatsApp’a taşımayı mümkün kılacak. Bu durum elbette ki tam tersi durumlar için de geçerli olacak. 

WhatsApp’ın iOS ve Android cihazlar arasında sohbet geçmişini taşımaya yardımcı olan yeni özelliği ne zaman yayınlayacağı hakkında elde edilmiş net bir bilgi henüz yok. Ancak geliştirilme aşamasında olan bu yeni özelliğin, WhatsApp’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı bilinen çoklu cihaz desteği özelliğinin yayınlanmasının ardından sunulacağı tahmin ediliyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp Sesli Mesaj Oynatma Hızı Ayarlama Özelliği Üç Farklı Hız Seçeneği ile Gelecek

WhatsApp Masaüstü Sürümüne Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Geldi  

WhatsApp Kullanıcıları, Instagram Reels Videolarını Doğrudan Uygulama İçerisinde Oynatabilecek

Süveyş Kanalı Krizi, Mars’ın İlk İnsanlı Şehri, Yemeksepeti Hacklendi | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR