Xiaomi Mi TV Webcam
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, ‘Mi TV Webcam’ isimli yeni akıllı televizyon aksesuarını tanıttı. Ürünün, şirketin akıllı televizyon uyumlu ilk aksesuarı olduğu kaydedildi. Temel olarak akıllı televizyonlar için geliştirilen bir web kamerası olan cihazın, 1080 piksel çözünürlükte video akışı imkanı sunduğu ve başlangıçta yalnızca Hindistan pazarında satışa sunulduğu ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, ‘Mi TV Webcam’ isimli yeni akıllı televizyon aksesuarını görücüye çıkardı. Ürünün, şirketin akıllı televizyon ile uyumlu ilk harici aksesuarı olduğu kaydedildi. Temel olarak akıllı televizyonlar için geliştirilen bir web kamerası olan cihaz, Hindistan pazarında 25 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Şirket, ürünün kısa bir süre içerisinde diğer pazarlara da ulaşacağına işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Mi TV Webcam’ aracılığıyla kullanıcılar, akıllı televizyonları üzerinden görüntülü görüşmeler yapabilecek. Cihaz; Android TV’ler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlarla uyumlu bir şekilde kullanılabilecek. 2 MP çözünürlüğe sahip bir kamera sensörüyle gelen ürün, kullanıcılara 1080 piksel çözünürlükte video akışı imkanı sunacak. Kamera ayrıca, daha net görüntüler sunabilmek için yapay zeka desteği de bulunduracak.  

Xiaomi tarafından geliştirilen akıllı TV kamerası, USB girişi ile doğrudan cihazlara bağlanabiliyor 

Xiaomi Akıllı TV Kamerası

Diğer yandan; Xiaomi tarafından geliştirilen akıllı TV kamerası, USB girişi ile doğrudan cihazlara bağlanabiliyor. Kamera, Android 8 veya daha güncel bir işletim sistemi sürümü ile çalışan bir akıllı televizyon ile kullanılabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, akıllı televizyonlarına uyumlu bir görüntülü görüşme uygulaması yükleyerek de cihazı entegre edebiliyor. Bununla birlikte; Mi TV Webcam’de, bir gizlilik kapağı da bulunuyor. Kamera kullanılmadığında bu kapağı kapatan kullanıcılar, olası sızıntılardan korunarak mahremiyetlerini güvence altına alabiliyor. Kutusundan manyetik bir tutucu ile çıkan webcam, bu sayede ekran üzerindeki çerçeveye yerleştirilebiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, Yeni ‘Mi Watch Revolve Active’ Akıllı Saat Modelini Tanıttı! 

Xiaomi, Ses ile Şarj Teknolojisine İlişkin Yeni Bir Patent Aldı 

Xiaomi, Pil Sağlığı Göstergesi Özelliğini Bazı Telefonlarına Getirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz