Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fikret Yüksel Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen “Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor” yarışmasında halk oylaması devam ediyor. Oylamanın 3 Haziran’a kadar devam edeceği ve yarışmanın, 5 Haziran Çevre Günü’nde online olarak gerçekleştirilecek olan ‘Ödül Töreni’ ile sona ereceği belirtiliyor.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Fikret Yüksel Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen ‘Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor’da halk oylaması devam ediyor. 19 Mayıs tarihinde başlayan oylamanın, 3 Haziran’a kadar devam edeceği belirtiliyor. Yarışmanın ayrıca, 5 Haziran Çevre Günü’nde online olarak gerçekleştirilecek olan ‘Ödül Töreni’ ile sonlandırılacağı dile getiriliyor.  

Aktarılan detaylara göre; ziyaretçiler, yarışmadaki proje videolarını izleyerek ve beğenip paylaşabilecek. Bu sayede, ‘Halkın Seçimi Ödülü’ kazananlarının belirlenmesine de destek olunabilecek. Halk oylamasında takımlar, şu kriterlere göre ağırlıklandırılarak sıralanacak: 

  • Tekil İzleyici Sayısı: Yüzde 30 
  • Like (Beğeni) Sayısı: Yüzde 40 
  • Ortalama video izlenme süresi: Yüzde 30 

Bu nedenle, istenen tüm projelere destek olunabilecek.  

“Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor” yarışması, çevre sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyor

Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor Yarışması

Diğer yandan; “Robot Takımları Çevre İçin Yarışıyor” yarışması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Fikret Yüksel Vakfı iş birliği ile hayata geçiriliyor. Yarışmada “FIRST Robotics Competition takımları”,  “Sıfır Atık, İklim Değişikliği ve İsrafın Önlenmesi” konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Bununla birlikte takımlar, çevre ve insan sağlığı için faydalı uygulamalar geliştiriyor ve çevre sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türk Nano Teknoloji Firması Nanosilver, NASA’nın Yarışmasında Birinci Oldu!

Ağrı’nın Güzelliği “Serhat Şehrinde Doğa ve İnsan” Fotoğraf Yarışması ile Ortaya Çıkıyor!

Van Gölü Fotoğrafı, NASA Tarafından Düzenlenen Online Fotoğraf Yarışmasını Kazandı! 

TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’na Rekor Başvuru: 544 Takım Bulunacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz