Zoom Biletli Online Etkinlik

Zoom, kısa bir süre içerisinde kullanıma sunacağı biletli online etkinlik özelliği ‘OnZoom’u duyurdu. Şirket ayrıca, uzun bir süredir beklenen uçtan uca şifreleme özelliğini de önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma sunacağını açıkladı.  

Zoom, kısa bir süre içerisinde kullanıma sunacağı biletli online etkinlik özelliği ‘OnZoom’u test etmeye başladığını duyurdu. Özelliğin, Zoom kullanıcılarına etkinlikleri yönetme ve etkinlik üzerinden gelir elde etme imkanı sunacağı ifade edildi. ‘OnZoom’un kullanıma sunulmasının ardından; kullanıcıların, Zoom’da ‘workshop’ ve online sınıflar gibi katılım gösterebilecekleri yeni etkinlikleri görebilecekleri ayrı bir alan açılacağı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, bilet aldıkları etkinliklere doğrudan Zoom üzerinden katılım sağlayabilecek ve ödemelerini, kredi kartı veya PayPal hesapları aracılığıyla yapabilecek. Bununla birlikte; etkinlik biletleri, aile üyeleri veya arkadaşlara da hediye edilebilecek. Zoom, özelliğin deneme süreci boyunca etkinlik bileti satışlarından herhangi bir komisyon elde etmeyecek. Deneme süreci, en erken 2020 yılı sonuna kadar devam edecek. Yalnızca ücretli Zoom üyeleri, platformda etkinlik açabilecek ve sanal etkinlikler üzerinden bilet satarak gelir elde edebilecek. 

Zoom, gelecek haftadan itibaren bünyesine uçtan uca şifreleme özelliği de ekleyecek

Zoom Uçtan Uca Şifreleme

Zoom ayrıca, gelecek haftadan itibaren bünyesine uçtan uca şifreleme özelliği de ekleyeceğini duyurdu. Uçtan uca şifrelemenin, platformda varsayılan olarak açılmayacağı ifade edildi. Kullanıcıların ayrıca, uçtan uca şifrelemeyi aktif hale getirmek için ‘Ayarlar’ sekmesini ziyaret etmesi gerektiği belirtildi. Paylaşılan diğer detaylara göre; Zoom’un uçtan uca şifreleme özelliğini kullanmaya başlaması için görüşmedeki tüm kullanıcıların, ‘Ayarlar’ sekmesinden özelliği aktif etmiş olması gerekecek.  

Bir görüşme uçtan uca şifrelemeyle korunuyorsa konuşmadaki kişiler, arayüzün sol üst köşesinde yeşil bir kalkan sembolü görecek. Uçtan uca şifreleme özelliği açıksa kullanıcılar, Zoom’un canlı deşifre özelliğini kullanamayacak ya da görüşme yöneticisinden önce, konuşmaya katılım sağlayamayacak. Uçta uca şifreleme; yalnızca Zoom’un masaüstü sürümünde, mobil uygulamasında ve toplu video konferans görüşmelerinde kullanılabiliyor olacak. Uçtan uca şifreleme özelliği, 2021 yılı başında ikinci aşamaya geçirilecek. İkinci aşama, daha iyi bir kimlik yönetimi içerecek. Uçtan uca şifrelemeye geçiş süreci, toplamda 4 aşamalı olarak gerçekleştirilecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google, Yıllardır Zoom’da Bulunan Tartışma Odaları Özelliği İçin Çalışıyor

Türkiye’de Zoom Kaynaklı Günlük İnternet Trafiği, 800 GB Seviyesine Yaklaştı 

Öğretmenler İçin Dersi Kolaylaştıracak Yeni Zoom Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz