Apple Tamamen Camdan Mağaza

Teknoloji devi Apple, Bangkok’da tamamen camdan yapılan bir mağaza açtığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre mağazaahşap bir merkez noktası etrafına ve ahşap bir çatı altına tamamen camdan inşa edilen tasarımıyla, markanın bu konseptteki ilk mağazası olması niteliği taşıyor.  

Apple, müşterilerin birinci elden ürünleri deneyimleyebilecekleri bir açık mağaza açma fikrini ilk uygulamaya koyan şirketlerin başında geliyor. Teknoloji devinin, günümüzde de dünyanın birçok yerinde farklı tasarımlara sahip binlerce mağazası bulunuyor. Apple, yakın zamanda Tayland’ın başkenti Bangkok’da da tamamen camdan yapılan bir mağaza açtığını duyurdu. Şirketin Bangkok’daki ikinci mağazası olan “Apple Central World”ün; ahşap bir merkez noktası etrafına ve ahşap bir çatı altına tamamen camdan inşa edilen tasarımıyla, markanın bu konseptteki ilk mağazası olma niteliği taşıdığı ifade edildi. Mağazanın açılışı, şirketin yaptığı yazılı bir açıklamayla duyuruldu.  

Aktarılan detaylara göre; mağazanın ahşap bir çatı altına inşa edilen tamamen camdan yapısı, tasarımıyla diğerlerinden ayrışmasına neden oluyor. Mağazanın, yine ahşap bir merkez noktası etrafına konumlandırılan spiral şeklindeki merdivenlerine bağlı iki ayrı katı bulunuyor. Her iki kattaki giriş noktalarından da mağazaya giriş yapılabiliyor. Bununla birlikte mağaza dışarısında, konukların bir araya gelerek sohbet edebilecekleri veya oturup dinlenebilecekleri bankların bulunduğu bir açık alan da yer alıyor.  

Apple Tamamen Camdan Mağaza

Şirketin yaptığı yazılı açıklamaya göre; Apple Central World, modern bir Apple mağazasının tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Mağazada; Bangkok’daki müzisyen, şarkıcı veya sanatçılarla düzenlenecek “Apple’da Bugün (Today at Apple)” etkinliklerinin hayata geçirileceği bir forum alanı da bulunuyor. Bunun yanında; Apple ekibinin yerel girişimciler ve geliştiricilerle, onlara rehberlik etmek ve tavsiyeler vermek üzere bir araya gelebilecekleri bir toplantı odası da bulunuyor.  

Apple Central World, sosyal izolasyonun korunabilmesi için sıkı önlemler alıyor

Apple Central World

Öte yandan Apple; ziyaretçilerin ve 130 yeni çalışanının güvenliğini garanti edebilmek için Apple Central World bünyesinde, oldukça sıkı sosyal izolasyon önlemleri uyguluyor. Müşterilerin, mağazayı ziyaret edebilmek için Apple’ın Tayland ağındaki resmi internet sitesinden randevu almaları gerekiyor ve yalnızca randevu almış ziyaretçiler, Apple Central World’e giriş yapabiliyor. Bununla birlikte; mağaza içerisine, önceden belirlenen sınırlı bir sayıda insan alınıyor. Bu da ziyaretçilerin, içeri girmeden önce kapıda bir süre beklemek zorunda kalabilecekleri anlamına geliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Dünyanın En Değerli Halka Açık Şirketi Oldu 

Apple Açıkladı: iPhone 12’nin Çıkışı Gecikecek

Apple, iPhone 12’deki Face ID’ye ‘Damar Tanıma’ Özelliği Getirebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz