ASUS Republic of Gamers (ROG),  1050 MB/s’ye kadar dosya aktarım hızı sunan ROG Strix Arion S500 SSD ’yi duyurdu. DRAM’e sahip olan ve USB-C® 3.2 Gen 2 bağlantısı sunuyor. 

Alüminyum alaşımından üretilen bu şık ve taşınabilir sürücü, sahip olduğu termal dolguyla ısıyı verimli bir şekilde uzaklaştırıyor. 256-bit AES disk ve veri şifreleme özelliğine sahip olan SSD, kolay sürücü yönetimi için ROG SSD Dashboard yazılımından yararlanıyor. Üründe ayrıca özel Aura Sync aydınlatma bulunuyor. NTI Backup Now EZ yazılımıyla da birlikte gelen ürün ideal bir yüksek performanslı mobil depolama çözümü sunuyor.

Rakipsiz aktarım hızları

ROG Strix Arion S500 ’ün içinde 1050 MB/s’ye kadar aktarım hızları sunan yüksek performanslı bir Phison SSD bulunuyor. Bu SSD, standart harici sabit disklerden 12 kata kadar daha hızlı[i]. Bu hızlarla 100 GB boyutundaki bir dosyayı yalnızca iki dakika içinde aktarmak mümkün. Buna ek olarak, DRAM bellek ve geniş SLC ön bellek de veri performansını en üst seviyeye çekiyor. Bu da aynı zamanda SSD’nin ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Olağanüstü soğutma

ROG Strix Arion S500 ’ün alüminyum alaşımlı kasasında çalışma sıcaklığını uygun düzeyde tutarak sürekli yüksek hızlı veri transferi yapmayı sağlayan dahili bir termal dolgu bulunuyor. Bu ayrıca cihazın ömrünü de uzatmaya yardımcı oluyor.

Tam veri koruması

ROG Strix Arion S500, 256-bit AES disk ve veri şifreleme ile CPU performansını etkilemeden veri güvenliği sağlıyor. Ayrıca ürünle birlikte gelen NTI Backup Now EZ yazılımı tüm dijital varlıklarınızı zararlı virüs saldırılarından ve donanım arızalarından koruyor. Veri kurtarma özelliği de yanlışlıkla silinen dosyalar olduğunda yardımcı oluyor.

Kullanıcıların içinin daha da rahat olmasını sağlayan kullanışlı ROG SSD Dashboard arayüzü sıcaklık, depolama durumu ve genel durum gibi tüm önemli bilgileri gösteriyor.

Kapsamlı uyum

ROG Strix Arion S500, USB-C 3.2 Gen 2 bağlantısıyla süper hızlı performansın yanı sıra mobil cihazlarl, dizüstü bilgisayarlarla, masaüstü bilgisayarlarla ve en yeni nesil oyun konsollarıyla uyum sağlıyor.

2020 iF Tasarım Ödüllü ROG Strix Arion S500’de bulunan ASUS Aura Sync aydınlatma sistem genelinde benzersiz ışık efektleri sunuyor.

Strix Arion S500 taşınabilir SSD teknik özellikler 

Boyutlar 124,57 x 47,76 x 10,85 mm (G x D x Y)
Ağırlık 107 g
Kapasite 500 GB
Arayüz USB 3.2 Gen 2 Type-C®

(USB 3.2 Gen 1/ USB 2.0 ile uyumlu)

Hız 10 Gbps
İşletim Sistemi Uyumu Windows 7/ 8.1/ 10

Mac OS Catalina veya daha yeni sürüm

SSD Dashboard Uyumluluğu Windows 10
NTI Backup Uyumluluğu Windows 7/ 8.1/ 10
AURA Sistem Gereksinimleri Windows 10 RS3 veya daha yeni sürüm
Voltaj 5 V, 1,6 A
Sıcaklık 0°C–40°C (32°F–104°F)
Aksesuarlar USB Type C‑-‑C kablosu

 

İlginizi Çekebilir:

Western Digital, Cep Boy Taşınabilir SSD Modelini Duyurdu

Samsung, DRAM’siz ilk SSD ’si 980 NVMe ’yi Tanıttı

HIZLI VE SAĞLAM – Sandisk Extreme Pro SSD İnceleme (Hediyeli Video):

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz